رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

آمار اسکان مسافران توسط آموزش و پرورش لرستان به ۱۰۰هزار نفر رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار اسکان مسافران توسط آموزش و پرورش لرستان به ۱۰۰هزار نفر رسید

آمار اسکان مسافران توسط آموزش و پرورش لرستان به ۱۰۰هزار نفر رسید

 مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: در چهاردهمین روز نوروز آمار مسافران نوروزی در ستاد اجرایی خدمات سفر آموزش و پرورش به مرز یکصد هزار نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، گودرز کریمی فر در این رابطه گفت: پس از ۱۶روز فعالیت ستادهای اجرایی خدمات سفر در آموزش و پرورش، تعداد ۹۹ هزار و ۵۸۸ مسافر در قالب ۲۹هزار و ۲۸۵ خانوار پذیرش و اسکان شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد مسافر یکهزار و ۹۲۷ مسافر در قالب  ۳۸۹ خانوار در ۲۴ ساعت اخیر  پذیرش شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان افزود: آموزش و پرورش تمام توان خود را به کار گرفت تا با رعایت کرامت و شأن مسافران نوروزی، رفاه، آرامش و امنیت آنها در ایام تعطیلات نوروزی تامین شود.

کریمی فر گفت: در مقایسه با سایر دستگاهها، آموزش و پرورش بیشترین سهم را در اسکان مسافران داشت.

وی یادآور شد: علاوه بر به کارگیری هزار و ۸۰۰ اتاق پیش بینی شده در شبهایی که تراکم مسافران نوروزی بیشتر شد ۲۰۰ اتاق دیگر هم به ظرفیت اسکان مدارس استان اضافه و از نمازخانه ها و سالن های ورزشی هم در مقاطعی استفاده شد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان افزود: در سالهای گذشته استان لرستان بیشتر به عنوان معبر سفرهای نوروزی مطرح بود ولی با وجود تبلیغات و اطلاع رسانی صورت گرفته و  توسعه زیرساخت ها به سمت و سوی مقصد سفر پیش می رود.

کریمی فر گفت: همچنین انتظار می رود مسئولان با تخصیص اعتبارات ویژه نسبت به تجهیز اتاق ها و توسعه امکانات مراکز اسکان اقدام کنند.

وی به قول مساعد استاندار لرستان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره کرد و گفت: با همکاری و مساعدت استاندار و مدیران اجرایی برای سالهای آینده امکانات بهتری در نظر گرفته خواهد شد.