جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

آمار بازدید از قلعه فلک الافلاک به مرز ۴۰ هزار نفر رسید/ دیار فلک الافلاک مملو از گردشگر - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار بازدید از قلعه فلک الافلاک به مرز ۴۰ هزار نفر رسید/ دیار فلک الافلاک مملو از گردشگر

آمار بازدید از قلعه فلک الافلاک به مرز ۴۰ هزار نفر رسید/ دیار فلک الافلاک مملو از گردشگر

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد با ۳۸هزار و ۸۸۴ بازدیدکننده با بیشترین اقبال بازدیدکنندگان نوروزی مواجه بوده است.

مهدی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به افزایش هفت‌درصدی اقامت مسافران نوروزی در مراکز اقامتی لرستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: مراکز اقامتی استان لرستان شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، مراکز اقامتی روستایی، مدارس، کمپ‌های شهرداری و دیگر اماکن که برای اقامت و اسکان مسافران تجهیز شده است، از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون روزانه پذیرای 34 هزار نفر بوده‌اند.

وی با اشاره به تجهیز برخی اماکن عمومی برای اسکان موقت مسافران نوروزی عنوان کرد: در روزهای اخیر با شدت گرفتن بارندگی‌ها علاوه بر اماکن اقامتی موجود برخی اماکن عمومی نظیر غرفه‌های نمایشگاه بین‌المللی  خرم‌آباد برای اسکان مسافران نوروزی تجهیز و آماده‌سازی شده است.

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان افزود: در حوزه اقامتی درمجموع از 28 اسفندماه گذشته تاکنون کل اقامت ثبت‌شده در سیستم آماری مراکز اقامتی لرستان 303 هزار نفر بوده که نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به پربازدیدترین اثر تاریخی و گردشگری استان لرستان تصریح کرد: بر اساس اطلاعات و آمار ثبت‌شده از سراسر استان قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد با  38هزار و 884 بازدیدکننده از 28 اسفندماه تاکنون با بیشترین اقبال بازدیدکنندگان مواجه بوده است.

بهاروند همچنین از کاهش نرخ بهای بلیت ورودی قلعه فلک الافلاک به قیمت گذشته خبر داد و افزود: با انتقاد استاندار لرستان مبنی برافزایش بهای بلیت این اثر تاریخی بهای آن به قیمت گذشته برای استفاده عموم مردم و گردشگران کاهش یافت.

وی با اشاره به وجود پنج هزار اثر تاریخی ثبت‌شده در استان لرستان خاطرنشان کرد: از 28 اسفندماه تاکنون یک‌میلیون و 41 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی استان لرستان بازدید کرده‌اند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به انجام بازدیدهای میدانی گفت: تاکنون 930 بازید میدانی از مراکز اقامتی مختلف و مدارس اسکان نوروزی انجام‌شده که رضایتمندی مسافران نوروزی نتیجه جمع‌آوری نظرات مختلف گردشگران و مسافران نوروزی بوده است.