رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

آمار سرقت در شهرستان پلدختر ۳۱ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار سرقت در شهرستان پلدختر ۳۱ درصد کاهش یافت

آمار سرقت در شهرستان پلدختر ۳۱ درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: آمار سرقت در این شهرستان در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سرهنگ صفر عبدالوند در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرستان پلدختر به عنوان یکی از نقاط پرتردد و انتقال کالای قاچاق از بنادر جنوب به استان‌های شمال و غرب کشور است.

وی افزود: سال گذشته 20 محموله کالای قاچاق در شهرستان پلدختر به ارزش 12 میلیارد و 97 میلیون و 270 هزار ریال کشف شد که این مقدار امسال به 67 محموله به مبلغ 42 میلیارد و 897 میلیون و 970 هزار ریال افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی پلدختر با بیان این در چهار ماهه نخست سال گذشته کشف برنج خارجی قاچاق در شهرستان نداشته‌ایم بیان کرد: در چهار ماهه نخست امسال 384 تن و 360 کیلوگرم برنج خارجی قاچاق در پلدختر کشف شده است.

وی به کشفیات سلاح و مهمات در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: کشف سلاح و مهمات در چهار ماهه امسال در شهرستان پلدختر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش یافته است.

عبدالوند گفت: در چهار ماهه نخست سال گذشته تعداد 87 نفر معتاد در شهرستان دستگیر و امسال این رقم به 290 نفر رسید که دستگیری معتادان در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 78 درصد افزایش داشته است.

وی به دستگیری خرده‌فروشان موادمخدر در شهرستان اشاره و تصریح کرد: در چهار ماهه نخست سال گذشته تعداد 11 مورد خرده‌فروش در سطح شهرستان دستگیری شده و امسال در این مدت 57 مورد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی پلدختر خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال در سطح شهرستان  418 درصد دستگیری خرده‌فروشان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: کشف مشروبات الکلی در شهرستان در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

عبدالوند شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی را رسالت خبرنگاران دانست و گفت: همکاری و تعامل خبرنگاران با نیروی انتظامی سبب ارتقا امنیت جامعه می‌شود و این امر نقش مهمی در ایجاد امنیت ذهنی جامعه دارد.

وی صداقت و واقعیت‌گرایی را در رسانه مهم توصیف کرد و اظهار داشت: خبرنگاران با انتشار و ترویج اخبار صحیح و پرهیز از کذب و دروغگویی سبب ایجاد آرامش روحی و شکوفایی جامعه می‌شوند.

فرمانده انتظامی پلدختر از انعکاس اخبار نیروی انتظامی توسط اصحاب رسانه شهرستان قدردانی کرد و افزود: نیروی انتظامی برای رسیدن به نقطه مطلوب و ایجاد امنیت نیازمند همکاری مردم به ویژه خبرنگاران است.

وی نقش خبرنگاران را در تأمین امنیت جامعه بی‌بدیل دانست و بیان کرد: خبرنگاران با آگاهی بخشیدن و اطلاع‌رسانی به موقع میتوانند در برقراری امنیت و پیشگیری از جرائم تأثیر زیادی داشته باشند.

عبدالوند با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: خبرنگاران باید رسالت خبری خود را  بدون هیچ کم و کاستی و با جلوگیری از انتشار خبرهای کذب به انجام رسانند.

در پایان این مراسم از سوی نیروی انتظامی پلدختر از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.