سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آمار کشته‌های ناشی از تصادف در محورهای استان لرستان کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار کشته‌های ناشی از تصادف در محورهای استان لرستان کاهش یافت

آمار کشته‌های ناشی از تصادف در محورهای استان لرستان کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: آمار کشته‌های ناشی از تصادف در محورهای لرستان از ۵۵۰ نفر در سال ۸۹ به ۳۴۰ نفر در سال ۹۵ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد علی زندی فر در حاشیه ششمین نشست تخصصی کارگروه ایمنی و ترافیک کشور که با حضور مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و روسای 12 استان کشور در لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست بررسی نقشه راه صدور دستورالعمل‌های مراکز معاینه فنی، نحوه بررسی، تجزیه‌وتحلیل آمار تصادفات و سایر آمارهای ایمنی و چگونگی استفاده از ظرفیت ادغام راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است.

وی افزود: با این اقدام افزایش ایمنی در جاده‌ها و روند کاهشی تلفات ناشی از تصادفات را در سطح محورهای کشور خواهیم داشت.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: انتخاب استان لرستان برای میزبانی این نشست به این دلیل بود که در ارزیابی آمار تلفات ناشی از تصادفات 10 استان زاگرس نشین طی 10 سال گذشته شاهد سیر نزولی آمار استان در تصادفات بوده‌ایم.

وی اظهار داشت: از سال 89 تاکنون اقدامات خوبی در استان انجام‌شده به‌طوری‌که آمار کشته‌های ناشی از تصادفات در محورهای لرستان از 550 نفر در سال 89 به 340 نفر در سال 95 رسیده است.

زندی فر افزود: از این آمار استانی تصادفات راضی نیستیم و باید به‌جایی برسد که هیچ کشته‌ای ناشی از تصادفات در محورهای استان نداشته باشیم.