رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

امامزاده جعفر بروجرد قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

امامزاده جعفر بروجرد قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد

امامزاده جعفر بروجرد قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد

فرماندار بروجرد با بیان اینکه امامزاده جعفر بروجرد قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد، گفت: به این منظور ضرورت دارد از محل‌های مناسب منابع این کار تأمین‌ شده و پس‌ از آن طرح توسعه بستر امامزاده و آزادسازی آن انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مسلم پورقاسمیان در کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: بر اساس بندهای قانونی دفن جنازه در محدوده و سطح شهر ممانعت قانونی دارد.

وی افزود: در صورت رفع مشکلات مطرح‌شده توسط مخالفان طرح دفن اموات در امامزادگان از قبیل موارد و ایرادات بهداشتی می‌توان با رعایت تمامی اصول روانی و بهداشتی اقدام به دفن اموات در محدوده امامزاده جعفر بروجرد کرد.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان عنوان کرد: شهرستان بروجرد قابلیت و ظرفیت‌های فرهنگی مذهبی بسیاری در توسعه گردشگری دارد که از آن جمله می‌توان به امامزاده جعفر بروجرد اشاره کرد.

وی بیان کرد: بستر امامزاده جعفر بروجرد می‌تواند به‌ عنوان یک فضای مناسب در توسعه گردشگری باشد اما این مهم در صورت احداث زیرساخت‌های لازم جذب گردشگر و زائر می‌تواند توسعه یابد.

پورقاسمیان تصریح کرد: نبود اعتبارات لازم به‌منظور توسعه و تجهیز بستر این امامزاده فعالیت‌های عمرانی در آن را متوقف کرده است بنابراین ضرورت دارد اعتبارات عمرانی لازم در این زمینه از محلی خاص تأمین شود.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد،گفت: درسال های اخیر طرح‌های بسیاری در حوزه بازسازی حریم این امامزاده از سوی شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد ارائه‌شده است اما به دلیل نبود اعتبارات بازسازی این طرح‌ها همچنان به حال خود باقی‌مانده است.

فرماندار بروجرد دفن اموات در محدوده این امامزاده را یکی از راه‌های کسب درآمد برای بازسازی این امامزاده دانست و اظهارداشت: می‌توان با رعایت موازین بهداشتی و اصول دفن اموات به این امر در راستای کسب درآمد اقدام کرد.

وی با بیان اینکه امامزاده جعفر بروجرد قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد، خاطرنشان کرد: به این منظور ضرورت دارد از محل‌های مناسب منابع این کار تأمین‌شده و پس‌ از آن طرح توسعه بستر امامزاده و آزادسازی آن انجام شود.

پور قاسمیان افزود: یکی از قطب‌های مهم گردشگری در شهرستان بروجرد امامزادگان این شهرستان و در رأس آن امامزاده جعفر بروجرد است که به دلیل قدمت بالای بنای آن می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد اما این مهم نیازمند سرمایه‌گذاری و جذب اعتباری بیش از 18 میلیارد تومان است که درسال های اخیر با دعوت از سرمایه‌گذاران مختلف این مهم محقق نشده است.