رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

امام جمعه کوهدشت گفت: اقامه نماز در مدارس ضروری است. - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه کوهدشت گفت: اقامه نماز در مدارس ضروری است.

امام جمعه کوهدشت گفت: اقامه نماز در مدارس ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهدشت، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم طهماسبی دوشنبه شب در جمع ائمه جماعت مدارس کوهدشت با بیان اینکه اقامه نماز در مدارس ضروری است، اظهار کرد: اقامه این فریضه واجب نیازمند فرهنگ سازی در دوران کودکی و نوجوانی است که مدارس در این راستا نقش خیلی مهمی دارند.

وی اظهار کرد: نماز خواندن دانش‌آموزان در مدارس عادتی برای اقامه آن در اول وقت است و دانش‌آموزان با این عمل می‌فهمند که چیزی بالاتر از اقامه نماز اول وقت نیست.

امام جمعه کوهدشت افزود: ایجاد فضای شور و نشاط آفرینی فرهنگی و اعتقادی برای جذب و حضور فعال دانش‌آموزان در نماز جماعت مدارس را مهم عنوان کردند.

طهماسبی با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای امور فرهنگی وظیفه سنگینی دارد، افزود: مهمترین مقطعی که انسان پرورش می‌یابد همین دوران کودکی و نوجوانی است و در این دوران تربیت نوجوانان علاوه بر خانواده بر عهده آموزش پرورش است، سن نوجوانی دوران بحران است معلمان تربیتی باید خیلی مراقب باشند.

در این دیدار رئیس آموزش و پرورش کوهدشت نیز گفت: تمام معلمان باید اول معلم تربیتی باشند، بعد در حیطه علم آموزی انجام وظیفه کنند.

حجت‌الله مومنی افزود: در مدارس کوهدشت در شروع فعالیت‌های فرهنگی هنری به جای خوشآمدگویی‌های مرسوم تلاوت سوره‌های قرآن مجید جایگزین شده است.