رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

امتیازات و معافیت‌های ویژه دولت برای مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

امتیازات و معافیت‌های ویژه دولت برای مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور

امتیازات و معافیت‌های ویژه دولت برای مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: برنامه ششم توسعه با برنامه‌های قبل متفاوت است و در این برنامه سعی شده بیشتر برنامه‌های عملیاتی و اجرایی مدنظر باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، حجت‌الاسلام مجید انصاری در  حاشیه جلسه شورای اداری لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌های امروز من بازدید از شهرستان جدیدالتاسیس رومشکان، دیدار با اهالی آن شهرستان، حضور در شورای اداری استان و دیدار با استاندار بود.

وی افزود: یکی از اهداف عمده سفرهای اعضای هیئت دولت این است که از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌ها و طرح‌های مصوب سفر استانی ریاست‌جمهور و در جریان مشکلات قرار گیرند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه این دولت شعار خود را اعتدال قرار داده است، بیان کرد: دولت همه گروه‌های سیاسی را به همراهی، همدلی و هم‌زبانی فراخوانده و سعی کرده از افراط و تفریط دور باشد.

وی عنوان کرد: در این مدت دولت و رئیس‌جمهور تلاش ارزشمندی را انجام داده است و به عنوان معاون امور مجلس تلاش کردم روابط صمیمی و خوبی را در بین دولت و مجلس برقرار کنیم البته افت و خیزهایی داشته ولی در مجموع این همکاری‌ها خوب بوده و جلسات مشترکی مکرر به‌طور عام و تخصصی بین دولت و مجلس داشته‌ایم.

انصاری عنوان کرد: ارتباط سازنده دولت و قوه قضاییه و همکاری‌های خوبی که قوه قضاییه با دولت و دولت با قوه قضائیه داشته و سطح تعامل قوا بسیار مطلوب است و جلسات سران سه قوه نیز به‌طور منظم تشکیل می‌شود و از تنش‌ها و تشنج‌هایی که بعضی اوقات درگذشته شاهد آن بودیم، امروز در روابط خود شاهد آن نیستیم.

وی در رابطه با برنامه ششم توسعه، تصریح کرد: سیاست‌های کلی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتمام رسید و به خدمت مقام معظم رهبری ارسال شد و منتظر ابلاغ مقام معظم رهبری بعد از بررسی و اصلاح سیاست‌ها هستیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دولت هم‌زمان مشغول تهیه برنامه ششم است این برنامه با برنامه‌های قبل متفاوت است و در این برنامه سعی شده بیشتر برنامه‌های عملیاتی و اجرایی مدنظر باشد و از قانون‌گذاری‌ها یا نقادی‌های کلی که درگذشته بوده پرهیز شود و آنجایی که به قانون نیاز نیست، ارائه قانون جدید به مجلس لازم نیست.

وی گفت: یک برنامه عملیاتی مختصر اما پرمحتوا و قابل‌دسترسی تنظیم می‌شود و به اطلاع مردم می‌رسد و به مجلس تقدیم می‌شود.

انصاری تصریح کرد: در برنامه ششم و هم‌اکنون در برنامه دولت توازن منطقه‌ای به‌طور جد موردتوجه است و به همین دلیل در سفرهای استانی ریاست‌جمهور سعی کرده‌اند به استان‌های کمتر توسعه‌یافته زودتر و بیشتر سفر کنند و مصوبات خوبی داشته و حرکت‌های تعادل بخشی مناسبی انجام شد و از این پس نیز انجام می‌شود.

وی افزود: دولت برای توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته امتیازات، تخفیف‌ها و معافیت‌های ویژه‌ای به ویژه در صندوق توسعه ملی در نظر گرفته است تا نقاط کمتر توسعه‌یافته بتوانند خود را به تدریج به پای استان‌های توسعه‌ یافته برسانند و البته ترویج توسعه کشور در تمام استان‌ها باید ادامه پیدا کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: نکته مهم در نظر دولت این است که با بودجه‌های صرفاً دولتی امکان تحقق توسعه متوازن مورد نیاز مردم میسر نیست بنابراین دست نیاز را به بخش خصوصی و تعاونی‌ها دراز کرده و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در همه زمینه‌ها استقبال می‌کند و وظیفه خود را تسهیل کردن این موضوع می‌داند و خوشبختانه با فضای مثبتی که به وجود آمده اقدام خوبی از سوی بخش خصوصی چه سرمایه‌گذاران داخلی و چه خارجی در حال انجام است و امیدواریم این حرکت به عمران آبادانی بیشتر بیانجامد.