جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

امدادرسانی آتش‌نشانان خرم‌آباد به ۱۹۲۲ مورد حادثه - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی آتش‌نشانان خرم‌آباد به ۱۹۲۲ مورد حادثه

امدادرسانی آتش‌نشانان خرم‌آباد به ۱۹۲۲ مورد حادثه

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد گفت: آتش‌نشانان خرم‌آباد به ۱۹۲۲ مورد حادثه در ۱۱ ماهه امسال امدادرسانی کردند.

فضل‌الله رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد در 11 ماهه امسال به هزار و 922 مورد حادثه امداد و نجات و اطفاء حریق امدادرسانی کرده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد امدادرسانی هزار و 362 مورد مربوط به اطفاء حریق و 560 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است افزود: در بهمن‌ماه امسال از مجموع 25 مورد حادثه امداد و نجات، دو مورد تصادفات جاده‌ای، 10 مورد محبوس شدن در آسانسور یا منزل، امداد کوهستان دو مورد، گیرکردن حلقه فلزی در انگشت شش مورد، سقوط از ارتفاع چهار مورد و خودکشی یک مورد بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد عنوان کرد: از مجموع 59 مورد حادثه آتش‌سوزی در بهمن‌ماه، 10 مورد حریق واحدهای مسکونی، چهار مورد حریق واحدهای تجاری، یک مورد حریق مخروبه‌ها، 14 مورد حریق خودرو و تصادفات، چهار مورد حریق لاستیک فرسوده، پنج مورد حریق سطل زباله، شش مورد حریق ضایعات، شش مورد حریق اتصالات برق، چهار مورد نشست گاز، دو مورد حریق درختان فضای سبز، یک مورد حریق علف‌های خشک مزارع و دو مورد سایر موارد دیگر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت ایستگاه اطفای حریق و یک ایستگاه امداد و نجات در خرم‌آباد وجود دارد بیان کرد: برای نخستین بار در غرب کشور تمام 170 نفر کارکنان آتش‌نشانی خرم‌آباد از صفر تا 100 در بحث امداد و نجات، اطفای حریق، غواصی و کمک‌های اولیه آموزش دیدند.

رشیدی تصریح کرد: در سال جاری پنج نفر در دریاچه گهر، آبشار بیشه و آبشار دره گرم خرم‌آباد غرق و یک نفر بر اثر انفجار جان خود را از دست‌ داده است.