جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

آمریکا برخوردی دوگانه و ریاکارانه با تروریسم دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

آمریکا برخوردی دوگانه و ریاکارانه با تروریسم دارد

آمریکا برخوردی دوگانه و ریاکارانه با تروریسم دارد

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد: آمریکا شیطان بزرگ و حامی تروریست در جهان است و دست حکومت آمریکا همچنان به خون ملت‌های مظلوم منطقه آلوده است و این کشور برخوردی دوگانه و ریاکارانه با تروریسم دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه سیزدهم آبان ماه‌ روز مبارزه با استکبار است، اظهار داشت: 13  آبان پشتوانه قرآنی دارد و روز جوانان مؤمن، انقلابی، شجاع و بصیر بوده که از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا بیش از نیم‌قرن است دست از توطئه علیه دولت جمهوری اسلامی ایران برنداشته است، افزود: آمریکا همچنان شیطان بزرگ است، آمریکا حامی تروریست در جهان است و زیاده‌طلبی، خودخواهی و سلطه بر دیگران در ذات حکومت آمریکا نهفته است و دست حکومت آمریکا همچنان به خون ملت‌های مظلوم منطقه آلوده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بابیان اینکه آمریکا برخوردی دوگانه و ریاکارانه با تروریسم دارد، عنوان کرد: معنی شعار "مرگ بر آمریکا" مرگ بر سیاست‌های آمریکا است پس باید این فریاد پررنگ‌تر از گذشته ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی زمانی که فرهنگ زندگی عمومی به سمت اسوه و الهام‌گیری از عاشورا رفت، انقلاب پیروز شد بنابراین فرهنگ عمومی باید به سمت مسئولیت‌پذیری و خداترسی برود.

متقی نیا تصریح کرد: در بین مسئولان سازمان‌ها و تک‌تک افراد خانواده باید کارهایی مانند خداترسی، وجدان کاری، مسئولیت‌پذیری، عدالت بین مراجعان، مبارزه با تبعیض و فساد به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بابیان اینکه رئیس‌جمهور انتخاب‌شده کشور لبنان فردی خوش‌نام است، گفت: انتخاب این فرد نشانه‌ای از تغییر معادلات منطقه‌ای به نفع مقاومت و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است؛ انتخاب وی بیانگر حضور قدرتمندانه سیاسی حزب‌الله لبنان، تقویت مواضع سیاسی حامیان منطقه‌ای مقاومت و گامی به جلو برای محقق ساختن نظم مطلوب موردنظر جمهوری اسلامی در تقویت مقاومت اسلامی است.

وی به پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره و اظهار داشت: سفر زیارتی اربعین نشانه مؤمن و فضیلت زیارت اربعین به‌صورت پیاده برابر صدها حج و عمره است.

متقی نیا افزود: کسانی که امکان حضور در این سفر معنوی را ندارند می‌توانند هزینه رفت‌وآمد با خدمات به زائران را فراهم کنند و در ثواب زائران شریک شوند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: همان‌طور که امام خمینی(ره) فرمود اگر این مردم قیام نمی‌کردند ما ارزش نداشتیم و مردم ولی‌نعمتان ما هستند، مسئولانی که در ادارات حضور دارند نیت کنید در کنار زیارت اربعین حسینی(ع) به کسانی که محرومند خدمت شود.

وی بیان کرد: مسئولان ادارات نباید در راستای انجام امور، فرقی بین اقوام خود با دیگران بگذارند از مسئولان تقاضا دارم به کارگران ساختمانی که در میدان‌ها هستند توجه ویژه‌ای داشته باشند.