سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آمریکا دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد تفرقه است - نمایش محتوای خبر

 

 

آمریکا دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد تفرقه است

آمریکا دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد تفرقه است

امام جمعه بروجرد گفت: نقشه آمریکا پس از مذاکرات در پی یافتن روزنه‌ای برای نفوذ در کشور و ایجاد جامعه دوقطبی در ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن ترابی صبح امروز در آئین رژه نیروهای مسلح این شهرستان اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری، فداکاری و حماسه آفرینی ملت ایران و فرزندان رشید نیروهای مسلح و بسیج مستضعفان است.

وی با اشاره به سی و پنجمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی رژیم سابق بعث عراق با نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: امروز باید برای نسل‌های کنونی اوضاع و شرایط سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی و موقعیت کشور را در آغاز جنگ تحمیلی استکبار به سرکردگی آمریکا توسط صدام را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و و درس‌های لازم برای رویارویی با شرایط خطیر از آن آموخت.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: در سال 57 که انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری امام راحل توانست دست چپاولگر و غارتگر استکبار را از این کشور قطع کند، دشمنان که همه راهکارهای جنگ افرزانه و دخالت جویانه داخلی را برای ضربه زدن به این نهال نوپا آزموده و همه به شکست رسیده بودند، راهکار همه جانبه تهاجم نظامی و اشغال کشور را به کار بسته و اجرای آن را به صدام و شیوخ مرتجع منطقه سپردند.

ترابی با اشاره به حمایت‌های گسترده شرق و غرب از عاملان تهاجم نظامی به ایران اسلامی خاطرنشان کرد: غرب در طول 8 سال جنگ تحمیلی حمایت‌های سیاسی، مالی و تسلیحاتی از رژیم بعث عراق و با بسیج تمامی امکانات خود در تهاجم به ایران اسلامی قصد داشت ملت ایران را به زانو درآورده و دولت را به دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بازگرداند.

وی تصریح کرد: 8 سال دفاع جانانه فرزندان دلیر و در نیروهای مسلح و بسیج مستضعفان این نقشه شوم را نقش بر آب کرده و ملت ایران را در نهایت غربت و مظلومیت با دستان خالی و با توکل به ذات اقدس باری تعالی به پیروزی رساند.

امام جمعه بروجرد بیان کرد: ملت غیور ایران اسلامی 8 سال در مقابل دنیای استکبار ایستاده و مقاومت کردند و بدون اینکه حتی یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن درآید جنگ را به پایان رساندند و حاکمان بعث عراق را به زباله دان تاریخ افکنده و قدرت های شرق و غرب و قدرت‌های اقماری وابسته به آنها را وادار به قبول شکستی سخت کردند.

ترابی تصریح کرد: اگرچه امروز جنگ سخت دشمن در برنامه نظامی برای ضربه زدن به ایران اسلامی به بن بست رسیده است، دشمنان با تجربه تلخ جنگ تحمیلی 8 ساله برنامه جنگ نظامی با ملت ایران را در دستور کار ندارند.

وی با اشاره به قدرت بازدارندگی بالای نیروهای نظامی در جمهوری اسلامی ایران افزود: با دارا بودن این قدرت هیچ کشوری فکر تهاجم به کشور را نمی‌تواند در سر بپروراند اما دشمن راهکارهای جنگ نرم را برای شکستن اراده این ملت خداجو و سلطه بر این کشور دنبال می‌کند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به تلاش دشمن در تحمیل شرایط دشوار به ملت ایران گفت: دشمن تلاش می‌کند با تحمیل این شرایط مردم ایران را وادار به پذیرش شرایط سختی کند که در جنگ 8 ساله نتوانست آن را بر ملت ایران تحمیل کند.

ترابی با تاکید بر لزوم حفظ هوشیاری و بیداری مردم و مسئولان در شرایط حساس کنونی، افزود: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود پس از جمع‌بندی و شکل‌گیری متن موسوم به برجام بر مسئله نفوذ دشمن و شیوه‌ها و رفتار آنها در نفوذ تاکید کرده و خطر نفوذ دشمن را بارها گوشزد کرده است.