رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

امسال ۱۳۶ میلیون تومان زکات در پلدختر جمع‌آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال ۱۳۶ میلیون تومان زکات در پلدختر جمع‌آوری شد

امسال ۱۳۶ میلیون تومان زکات در پلدختر جمع‌آوری شد

امام جمعه پلدختر گفت: در سال ۹۴ مبلغ ۱۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان زکات در شهرستان پلدختر جمع‌آوری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری ظهر روز یکشنبه درجلسه شورای زکات شهرستان پلدختر اظهار داشت: زکات باید به عنوان یک فریضه واجب الهی مانند دیگر فرایض دینی در کشور به منظور تزکیه اموال، پاکسازی نفوس مسلمانان و رفع محرومیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موجود در جامعه پرداخت شود.

وی با بیان این‌که احیای فریضه الهی زکات در گرو تلاش همگانی است، افزود: باید کشاورزان را به پرداخت زکات تشویق کرد تا با انجام این فریضه الهی سبب رونق کشاورزی در سطح شهرستان شویم.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: مسئله زکات واجب شرعی است و این فریضه الهی، مال انسان را از آفات و بلاها حفظ می‌کند و باید گام‌های مؤثری برای احیای زکات برداشته شود چراکه احیای این فریضه فقر را ریشه کن می‌کند.

وی عنوان کرد: ترویج و توسعه فرهنگ پرداخت زکات مختص گروه خاصی نیست و این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات گسترده از سوی روحانیان، مبلغان دینی و رسانه‌های ارتباط جمعی است.

سوری با بیان این‌که همه مردم باید برای برکت مال خود زکات پرداخت کنند، تصریح کرد: اهمیت زکات در کنار اهمیت نماز است و در روایات و احادیث فراوانی آمده که مقبولیت نماز به پرداخت زکات است و این مهم آثار و تبعات بسیار زیادی را در جامعه و غنابخشی به گروه‌های اجتماعی دارد.

وی بر ترویج زکات توسط روحانیان مبلغ تأکید و خاطرنشان کرد: نقش مبلغان در گرایش عمومی و کشاورزان به پرداخت زکات غیرقابل انکار است، وقتی مسئولان  کارشناسانی را به روستاها برای آموزش می‌فرستند، بهتر است که همراه آنان کارشناس مذهبی نیز جهت تبلیغ کارهای مذهبی برود.