جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

امنیت شغلی از بزرگ‌ترین دغدغه‌‏های شغلی کارگران است - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت شغلی از بزرگ‌ترین دغدغه‌‏های شغلی کارگران است

امنیت شغلی از بزرگ‌ترین دغدغه‌‏های شغلی کارگران است

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان بروجرد تامین امنیت شغلی را یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌‏های شغلی کارگران برشمرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محمدرضا معظمی در جلسه برنامه‌ریزی برنامههای هفته کارگر در این شهرستان اظهار کرد: کارگرانی که اکنون با حداقل دستمزد در کارگاه‌‏های این شهرستان مشغول به فعالیت هستند، با این دغدغه زندگی می‏‌کنند که در صورت بیکار شدن از کار چگونه می‏‌توانند زندگی خود و خانواده‏‌شان را اداره کنند.

این مسئول با اشاره به ضرورت پرهیز از شعارزدگی و اکتفا به تجلیل از چند کارگر نمونه در هفته کارگر خاطرنشان کرد: در جلسات برگزار شده به این منظور باید نمایندگانی از جامعه کارگری شهرستان حضور داشته و بتوانند به بیان مشکلات و مطالبات خود از مسئولان بپردازند.

وی با اسفبار خواندن شرایط تولید در استان لرستان و شهرستان بروجرد افزود: در شرایط کنونی دیگر استفاده از آزمون و خطا جایز نیست و باید چارهای اساسی و منطقی برای رفع کاستیها و مشکلات موجود در این حوزه اندیشیده و اجرایی شود.

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان بروجرد تاکید کرد: بی‌شک وجود مشکلات و نارضایتی در حوزه کارگری فعالیت کارفرمایان را نیز تحت تاثیر قرار داده و بازه کاری مجموعه آنها را مختل میکند، بر این اساس در حقیقت رفع مشکلات کارگران تاثیری مستقیم و غیر قابل انکار در فعالیت صاحبان کارگاهها و کارخانجات به عنوان کارفرما دارد.

معظمی با اشاره به انتخاب کارگران نمونه از سوی کارفرمایان و تجلیل از آنها در هفته کارگر تصریح کرد: بی‌شک همه کارگرانی که با دریافت حداقل دستمزد امور زندگی خود را اداره می‏‌کنند، کارگران نمونه به شمار میآیند.