رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای لرستان بر اساس ظرفیت های استان ارائه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای لرستان بر اساس ظرفیت های استان ارائه می‌شود

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای لرستان بر اساس ظرفیت های استان ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای لرستان بر اساس ظرفیت های استان ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رحمان قلاوند صبح امروز در جمع خبرنگاران استان لرستان اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  بر اساس ظرفیت‌های استان لرستان نظیر آموزش‌های تولید عسل، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، تولید گیاهان دارویی و تولید البسه و پوشاک ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه پیش‌بینی‌شده است که 500 شغل در قالب ارائه آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ایجاد شود، افزود:  آموزش‌های پیش‌بینی‌شده در چهار مزیت استان بر اساس طرح نیازسنجی‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای احصاء شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان عنوان کرد:  علاوه بر راه‌اندازی دپارتمان سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمت در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خرم‌آباد مجوز رشته دانشگاهی مرتبط این رشته نیز اخذشده است.

وی بیان کرد: در راستای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینهٔ گیاهان دارویی کمیته‌ای نیز در زیرمجموعه اقتصاد و کارآفرینی با همکاری جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌ها ایجادشده است.

قلاوند گفت: پیش‌بینی‌شده تا تجهیزات آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای استان در رشته‌هایی که در شهرستان‌ها اشباح شده‌اند به دیگر مناطق منتقل شوند.