رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

آموزش زیست محیطی به شکارچیان انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش زیست محیطی به شکارچیان انجام شود

آموزش زیست محیطی به شکارچیان انجام شود

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: اطلاع‌رسانی و آشنا کردن شکارچیان با کلیه قوانین و مقررات باید از طرف محیط‌ زیست باید انجام شود.

مهندس نبیالله قائدرحمتی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: برخی از دارندگان سلاح با دریافت مجوز سلاح از ارگانهای ذیصلاح امنیتی احساس می‌کنند که با دریافت جواز می‌توانند هر کاری در حوزه حیات‌وحش انجام دهند.

وی اضافه کرد: در واقع داشتن سلاح سبب می‌شود تا برخی افراد با این اسلحه وارد طبیعت و محیط زیست شده و در زمان برخورد با حیات وحش به صرف فقط داشتن جواز مبادرت به شکار کنند. لذا آموزش در این خصوص از طرف ارگانهای ذیربط ضروری است.

قائدرحمتی ادامه داد: همچنین آموزش زیست محیطی و فرهنگ‌سازی به شکارچیان و آشنائی آنها با حیات وحش و ارزش این گونهها جهت حفاظت از محیط زیست امری لازم و الزامی است چرا که احیا کردن یک‌گونه جانوری امکان پذیر نیست درحالیکه شناخت یک شکارچی از یک گونه جانوری میتواند نقش مهمی در جهت حمایت، حفاظت و حراست آن داشته باشد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: اطلاع‌رسانی و آشنا کردن شکارچیان با کلیه قوانین و مقررات باید از طرف محیط‌ زیست و همچنین دستگاه‌هایی که مبادرت به واگذاری سلاح می‌کند انجام شود تا بتوانیم گونههای در معرض خطر انقراض را حمایت و حفاظت کنیم.