رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی باشد

آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی باشد

فرمانده سپاه استان لرستان گفت:آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی روز سه شنبه در جلسه مجمع سالانه بسیج فرهنگیان استان که در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد بصیرت‌افزایی را یکی از مولفه‌های بسیار اثرگذار در امر تحقق اهداف آموزش و پرورش دانست و اظهارداشت: بصیرت به عنوان نور، بینایی، دانایی و بینش مطرح شده است و در مسیر علم و آموزش نیز باید گفت بصیرت آموزشی نیست هرچند علم آموزی ابزاری در جهت بصیرت است.

وی افزایش تقوا و پرهیز از حُب دنیا را اثرگذار در بصیرت افزایی دانست و افزود: امام علی (ع) در حدیثی می‌فرمایند دوام یافتن غفلت سبب کوری بصیرت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عوام را بصیرتر از خواص جامعه دانست و عنوان کرد: عوام به دلیل اینکه فقر منیت دارند در برابر ولایت بصیرتر هستند اما در خواص این منیت وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت هر کسی بیشتر باشد باید بصیرت بیشتری داشته باشد، بیان کرد: مجاهده با نفس، توبه، ذکر خدا، خردورزی، هم نشینی با علما، زهد و ارتباط مستمر با خدا سبب در بصیرت‌افزایی افراد موثر است.

کشکولی در بخش دیگری از سخنان خود به ارتقا و تحول در جایگاه علوم انسانی تأکید کرد و گفت: مسئولان باید بر روی از بین بردن تبعیض آموزشی که در آموزش و پرورش وجود دارد کار کنند.

وی با اشاره به لزوم ارتقاء پایگاه اجتماعی و وضع معیشتی معلمان تصریح کرد: عظمت تاریخ ملت ایران نباید نادیده گرفته شود؛ متأسفانه در یک برهه اسامی شهدا از روی همه محله‌های شهر خرم‌آباد برداشته شد که اکنون با همکاری مسئولان استان مجدد و به سختی این اسامی برگرداننده می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به لزوم دفاع از ثبات مدیریت در آموزش و پرورش توسط متولیان امر تأکید کرد و اظهار داشت: باندبازی و سیاسی‌کاری در آموزش و پرورش باید در میان فرهنگیان زشت تلقی شود.

وی با اشاره به اینکه  آموزش و پرورش باید به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد، افزود: افراد صالح و عامل باید متولی تعلیم و تربیت باشند.