رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

آموزش و پرورش لرستان رتبه نهم اسکان مسافران را در کشور کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش لرستان رتبه نهم اسکان مسافران را در کشور کسب کرد

آموزش و پرورش لرستان رتبه نهم اسکان مسافران را در کشور کسب کرد

مدیر کل آموزش وپرورش لرستان گفت: لرستان توانست رتبه نهم پذیرش مسافرین نوروزی را در کشور کسب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، گودرز کریمی فر صبح پنج شنبه در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی خدمات سفر شهر پلدختر گفت: آموزش و پرورش لرستان به مدد برنامه ریزی منسجم و علمی سالانه و تلاش های عوامل اجرایی توانست عنوان دستگاه برتر لرستان را در زمینه پذیرش و اسکان مسافران نوروزی کسب کند.

وی افزود: آموزش و پرورش لرستان با استفاده از ۴۵۰ نفر عوامل اجرایی و فرهنگی در ۱۰پایگاه، ۱۸۰مدرسه و هزار و ۸۰۰ کلاس کار پذیرش و اسکان مسافرین نوروزی را در سطح استان انجام می دهد.

مدیر کل آموزش وپرورش لرستان بیان داشت: این اماکن اسکان با توجه به امکاناتی که دارند به درجه یک، دو و سه تقسیم بندی می شوند.

کریمی فر ادامه داد: با توجه به قول هایی که استاندار لرستان در جلسه اخیر ستاد خدمات سفر مبنی بر ارتقا اماکن درجه دو به یک و درجه سه به دو داده است امیدواریم این امر برای سال های آینده محقق شود که در صورت تحقق این موضوع سعی می کنیم اعتبار مناسبی برای ارتقا اماکن اسکان در شهرستان پلدختر اختصاص دهیم.

وی با اشاره به ابتکارات آموزش و پرورش برای معرفی لرستان به مسافرین گفت: در برخی از مدارس مناطق دیدنی استان را نقاشی کرده ایم تا مسافر زمانی وارد محل های اسکان می شود لرستان را بهتر بشناسد.

کریمی فر در ادامه بیان داشت: افرادی را که دارای اطلاعات مناسبی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و تاریخی هستند در برخی از اماکن اسکان برای معرفی مناطق دیدنی به مسافرین مشخص کردیم که این برنامه ها تاثیر زیادی در افزایش ماندگاری مسافرین در لرستان داشته است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر آموزش و پرورش لرستان در ادامه با اشاره به رشد ۲۵ درصدی اسکان مسافرین نوروزی در لرستان گفت: تا روز یازدهم فروردین ماه لرستان توانست رتبه نهم پذیرش مسافرین نوروزی را در کشور کسب کند.

کریمی فر عنوان کرد: به همت استاندار لرستان و دیگر دستگاههای متولی امر شاهد افزایش اقامت مسافرین نوروزی به بیش از دو روز در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه تبدیل شدن لرستان از معبر به مقصد گردشگری از دغدغه های استاندار است گفت: اعتقاد داریم که لرستان با توجه به ظرفیت های خوبی که در زمینه گردشگری و فرهنگی دارد می تواند به مقصد گردشگری تبدیل شود.

مدیر کل آموزش وپرورش لرستان یادآور شد: پلدختر پس از آموزش و پرورش ناحیه یک و دو خرم آباد و بروجرد، سومین شهر گردش پذیر استان لرستان است.