جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

آموزش و پرورش لرستان ‌یک میلیارد تومان به حامل‌های انرژی بدهکار است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش لرستان ‌یک میلیارد تومان به حامل‌های انرژی بدهکار است

آموزش و پرورش لرستان ‌یک میلیارد تومان به حامل‌های انرژی بدهکار است

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت:‌ آموزش و پرورش لرستان بیش از یک میلیارد تومان به حامل‌های انرژی از جمله آب، برق و گاز بدهکار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، گودرز کریمی‌فر در جلسه شورای آموزش و پرورش استان لرستان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش به حامل های انرژی استان بیش از یک میلیارد تومان بدهکار است که انتظار داریم شش ماه دیگر برای پرداخت این بدهی‌ها به آموزش و پرورش استان فرصت داده شود تا بتوانیم با رایزنی با وزارت آموزش و پرورش این مشکل را برطرف کنیم.

این مسئول عنوان داشت: مشکل بدهی آموزش و پرورش به حامل‌های انرژی تنها مختص به استان لرستان نیست بلکه بیشتر استان‌های کشور با این مشکل مواجه‌ هستند که بدهی استان لرستان نسبت به استان‌های دیگر به حامل‌های انرژی کمتر است.

کریمی‌فر یادآور شد: مأموران شرکت برق استان لرستان با وجود تعامل خوبی که با مدیرعامل این شرکت داریم در برخی مدارس تهدید به قطع برق مدارس شبانه‌روزی کرده‌اند که انتظار ما از استاندار این است برای اینکه ما بتوانیم طلب این شرکت را پرداخت کنیم شش ماه از شرکت برق مهلت به آموزش و پرورش داده شود.

وی در بخش دیگری به واحدهای آموزشی استان لرستان اشاره کرد و گفت: در سطح استان لرستان 4200 آموزشگاه وجود دارد که از این تعداد 1500 آموزشگاه سنددار شده‌‌اند و 200 آموزشگاه دیگر آماده سنددار شدن است که نیازمند به 300 میلیون تومان اعتبار هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان یادآور شد:‌ باید 300 میلیون تومان به حساب ثبت و اسناد واریز کنیم تا بتوانیم تا پایان اسفندماه امسال این 200 واحد آموزشی را سنددار کنیم که با سنددار شدن این واحدهای آموزشی املاک آموزش و پرورش که از سند بهره‌مند هستند به 1700 واحد آموزشی برسد.

کریمی‌فر یادآور شد: انتظار ما از شهرداری خرم‌آباد و سایر شهرداری‌های استان این است که نسبت به پرداخت 5 درصدی عوارض صدور پروانه‌های تجاری خود به آموزش و پرورش اقدام کنند زیرا آموزش و پرورش استان با مشکلات زیادی از لحاظ پرداخت بدهی‌های خود به حامل‌های انرژی روبه‌رو است.

این مسئول از برگزاری شانزدهمین کنفرانس آموزش فیزیک کشور در سال آینده در لرستان خبر داد و گفت: انتظار ما از استاندار لرستان این است که نسبت به برگزاری این کنفرانس کشوری آموزش و پرورش استان را یاری دهد.

وی از شهرداری خرم‌آباد خواست نسبت به در اختیار گذاشتن زمینی برای جایگزین واحدهای آموزشی که تخریب شده‌اند اقدام کند تا ما بتوانیم فضاهای آموزشی بیشتری را احداث کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان به رتبه سوم استان لرستان در جشنواره خوارزمی اشاره کرد و گفت: با تلاش 30 هزار پرسنل فرهنگی و 307 هزار دانش‌آموز لرستانی استان لرستان توانست امسال رتبه سوم جشنواره خوارزمی را از آن خود کند.

کریمی‌فر تصریح کرد: در سطح استان لرستان 1477 آموزشگاه دارای کتابخانه وجود دارد که اما از لحاظ کتاب محروم هستند لذا با تخصیص 50 تا 70 میلیون تومان اعتبار می‌توانیم این مدارس را به خرید کتاب‌های دانش‌آموزی تجهیز کنیم تا دانش‌آموزان بنا به سن آنها بتوانند از کتاب‌های مختلف استفاده کنند.

وی در پایان از تهیه قبوض هدیه یا کمک اولیا به مدارس خبر داد و گفت: قبوض هدیه اولیا به مدارس به صورت اختیاری و خارج از زمان ثبت‌نام برای توسعه آموزش و پرورش تهیه شده که در اختیار آموزش و پرورش‌های سراسر استان قرار می‌گیرند.