سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۰

امکانات استان لرستان برای حضور مسافران نوروزی محیا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امکانات استان لرستان برای حضور مسافران نوروزی محیا می‌شود

امکانات استان لرستان برای حضور مسافران نوروزی محیا می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: تمامی امکانات استان لرستان در بخش‌های مختلف برای حضور مسافران نوروزی محیا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی شامگاه سه‌شنبه در ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: با شهرداری در خصوص  رفع سد معبر در سطح شهر مکاتبه‌های زیادی صورت گرفته است و تا 20 اسفندماه چیزی به نام سد معبر نباید در سطح شهر وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در دهه سوم اسفندماه شهرداران هر شهرستان روزی را تحت عنوان روز نظافت عمومی اعلام کنند، افزود: منابع طبیعی و سمن‌ها اگر درزمینهٔ درختکاری تا پیش از سال 96 برنامه‌هایی دارند حتماً در یک روز مشخص تبلیغات وسیعی در این راستا انجام دهند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تأکید بر اینکه بازارچه‌های سیار در روزهای هفته حتماً به‌صورت منظم در سطح شهر برگزار شوند، عنوان کرد: ارشاد اسلامی، شهرداری و سازمان میراث فرهنگی استان جهت بانشاط سازی در خصوص جنگ‌های شادی برنامه‌های خود را ظرف هفته آینده ارائه دهند.

وی بیان کرد: شهرداری مجوز حفاری‌های سطح شهر را از 10 اسفندماه به‌هیچ‌عنوان صادر نکند و همچنین از دستگاه‌های خدمات رسان استان نیز تا قبل از زمان مقرر اقدامات خود را انجام داده و سطح معابر شهری آسفالت شده باشد.

اصلانی گفت: دستگاه‌های استان لرستان از اقدامات حساسیت‌برانگیز که باعث مخدوش کردن ذهن مهمانان نوروزی می‌شود حتماً امتناع کنند.

وی با تأکید بر اینکه در ایام نوروز از تعطیلی فروشگاه‌های عرضه مرغ، قصابی، نانوایی و دیگر فروشگاه‌ها جلوگیری شود، تصریح کرد: در ایام نوروز نظارت بر قیمت‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط خصوصاً در زمینه‌های حمل‌ونقل حتماً اعمال شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در صورت امکان اگر شرکت مخابرات بتواند وای فای رایگان در اماکن عمومی برای استفاده مسافران و گردشگران نوروزی نصب کند اقدام بسیار خوبی است.

وی اظهار داشت: در سایت آموزش‌وپرورش  لرستان آدرس دقیق و شماره تلفن فرد مسئول اسکان‌های نوروزی استان درج شود تا با این امر مسافران نوروزی بتوانند از قبل مکان‌های مدنظر خود را رزرو کنند.