سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

امکان استخدام نیروی جدید در کمیته امداد وجود ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

امکان استخدام نیروی جدید در کمیته امداد وجود ندارد

امکان استخدام نیروی جدید در کمیته امداد وجود ندارد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: امکان استخدام نیروی جدید در کمیته امداد وجود ندارد، بنابراین نیروهای ستادی باید شیوه خود را در خدمت‌رسانی به مددجویان اصلاح کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، پرویز فتاح صبح امروز در جمع کارکنان کمیته امداد این شهرستان، اظهار داشت: با برنامه‌های جدیدی که در دست اجرا است، ساختار کمیته امداد تغییر اساسی پیدا می‌کند چرا که با ساختار فعلی حریف دشمن اصلی خود یعنی فقر نمی‌شویم، بنابراین لازم است ساختارهای جدید تعریف شود.

وی بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد در تهران و در شهرستان‌های کوچک و بزرگ یکسان هستند، افزود: همه مددجویان این نهاد حمایتی در جای‌جای کشور نیاز به حمایت دارند و بروجرد مورد حمایت جدی ما قرار دارد، بنابر این نسخه بروجرد برای رفع مشکلات این نهاد حمایتی باید بروجردی باشد و نمی‌توان نسخه شهری دیگر را برای آن آورد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: قابلیت بروجرد از دیگر شهرها بالاتر است، چون این قابلیت در مسئولان و شهر موجود است و ما کمک می‌کنیم به اهداف خود در این شهرستان دست‌یافته تا بروجرد به خودکفایی برسد.

وی بابیان اینکه بروجرد موردحمایت مستقیم قرار می‌گیرد، بیان کرد: بروجرد بدون تردید شایسته خدمت است و این به اراده مجموعه این نهاد بستگی دارد و باید دانست مشکلات مطرح‌شده قابل‌حل است و در برخی مواقع مشکل در میان ساختار ستادی این نهاد است که وظایف خود را فراموش کرده‌ایم، مشکل ما تشکیلات است چرا که نباید دنبال توسعه بود بلکه فقط باید به فکر رفع مشکلات مددجویان بود.

فتاح با تأکید بر لزوم اصلاح ساختار روش و فرآیندهای به‌کارگیری خدمات در این نهاد حمایتی، تصریح کرد: انتظار می‌رود بروجرد با آوازه‌ای که دارد در اداره امداد نمونه باشد و مددجویان آن به حداقل و رسیدگی به آن‌ها به حداکثر برسد.

وی خاطرنشان کرد: مددجویان باید حرمت گذاشته شوند و امکانات لازم برای مراجعه آن‌ها فراهم شود چرا که همه تشکیلات کمیته امداد برای مددجویان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: می‌توان با تغییر نگاه و رویکرد در اهداف بیان‌ شده اصلی کمیته امداد متمرکز شده و به خدمات ارائه داده‌ شده عمق بخشید و در نحوه خدمت‌رسانی به مددجویان الگوهای شاخص به جامعه معرفی کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان استخدام نیروی جدید برای مجموعه کمیته امداد در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: باید در کنار کار ستادی کار میدانی هم انجام شود، چرا که در حال حاضر امکان استخدام نیروی جدید برای کمیته امداد وجود ندارد، بنابر این نباید هزینه اضافی بر دوش این نهاد حمایتی تحمیل کرد استخدام نیرو فعلاً در کمیته امداد معلق شده تا در آینده تدبیری در این زمینه صورت پذیرد.

فتاح افزود: مددکاران باید به صورت مستمر به مددجویان سر بزنند و نباید اقدامات حمایتی این نهاد هزینه‌ای به آن تحمیل کند، بلکه باید کارکنان شیوه خود را اصلاح کنند بر این اساس مددکار باید متخصص بوده و به تعداد لازم برای رسیدگی به مددجویان باشند و از بهترین افراد ستادی به مددکاری فرستاده شوند.

وی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات به مددجویان این نهاد حمایتی باید مدیریت شود به گونه‌ای که مددجویان بتوانند تسهیلات خود را به بانک‌های عامل پرداخت کنند که این موضوع در نهایت به نفع مددجویان است.