رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آمیخته کردن عرفان با سیاست یکی از هنرهای امام (ره) بود - نمایش محتوای خبر

 

 

آمیخته کردن عرفان با سیاست یکی از هنرهای امام (ره) بود

آمیخته کردن عرفان با سیاست یکی از هنرهای امام (ره) بود

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آمیخته کردن عرفان با سیاست یکی از هنرهای امام خمینی(ره) بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به 10 ربیع‌الثانی، سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) بیان کرد: ایشان مقام و منزلت والایی دارند و کرامات فراوانی در شخصیت ایشان است و بسیاری از بزرگان از ایشان حاجت گرفته‌اند که به همین جهت به ایشان کریمه اهل‌بیت می‌گویند.

میرعمادی همچنین به دوازدهم بهمن سالروز بازگشت امام به میهن و آغاز دهه مبارک فجر اشاره و تصریح کرد: یک جمله در مورد امام می‌توانیم بگوییم و آن این است که ایشان یک شخصیت بی‌نظیر در ابعاد گوناگون بوده‌اند و استاد اخلاق و عارفی نامدار بوده و توانستند سیاست را با عرفان آمیخته کنند و این هنر امام(ره) بوده و عرفان امام متأثر از امیرالمؤمنین(ع) است.

وی گفت: امام در سنگر مبارزه و قیام یک انقلابی شجاع و ساده بود که توانست حکومت دو هزار و پانصد ساله رژیم شاهنشاهی را از بین ببرد و به جای آن نظام جمهوری اسلامی را ایجاد کند و با تکیه بر مردم، آمریکا را زیر پا گذاشته و در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد و اگر امام حرکتی را آغاز کرد، بر محور تکلیف شرعی بود و به همه چیز براساس تکلیف شرعی عمل کرده است و روحیه امام در مبارزه برگرفته از قیام سیدالشهداء بوده و امام توانست سیاست را در خدمت فقه قرار دهد و باب جدیدی در فقه گشود که در زندگی مردم نقش‌آفرینی کرد.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: بدون تردید امام یک شخصیت ماندگار در تاریخ است و ما باید اندیشه‌ها و آرمان‌های او را بشناسیم و این انقلاب با نام امام است و دوام آن بستگی به شناخت و اندیشه‌ها و آرمان‌های او دارد و جوانان باید با این اندیشه‌ها آشنا شوند و ادامه‌دهنده راه او باشند.

میرعمادی گفت: انقلاب اسلامی فقط تغییر قدرت نبود، بلکه یک جریان فکری برخاسته از دین مبین اسلام بوده و امروز در تمام دنیا این جریان فکری در جریان است و انقلاب اسلامی ما ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که از ویژگی‌های بارز آن وجود رهبری مدبر، با دانش و باتقواست که در هیچ کجای دنیا این ویژگی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، ویژگی انقلاب اسلامی داشتن مردمی آگاه، بابصیرت، هوشمند و دارای روحیه قوی است و ویژگی دیگر انقلاب ما اصرار و پافشاری و تکیه بر ارزش‌ها و استکبارستیزی و عدالت‌خواهی است و انقلاب اسلامی ما توانست در طول این سی و شش سال با تکیه بر ارزش‌ها و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در دنیا احیای ارزش‌ها را داشته و پرچمدار ارزش‌ها باشد.

میرعمادی بیان کرد: از اول انقلاب، دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی ایستادند و تهدیدها، فشار و ترورها انجام دادند،‌ ولی اینها هیچ تأثیری نداشت و انقلاب ما با پافشاری بر ارزش‌ها در مقابل آنها ایستاد و باید توجه داشت که انجام مذاکرات، دشمنی آمریکا را به پایان نمی‌رساند و آن زمانی پافشاری و دشمنی آمریکا از بین می‌رود که ما دست از اسلام و دستاوردهای انقلاب اسلامی برداریم، هرگز این موضوع عملی نخواهد شد.

وی به برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی در استان لرستان طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های دستگاه‌های استان در سال اقتصاد و فرهنگ و پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب خوب بوده و ما شاهد اجرا و عملی شدن 173 طرح فرهنگی بزرگ در استان بوده‌ایم که گام بسیار بزرگی در استان برداشته شده است و باید تلاش کنیم سبک زندگی اسلامی بر جامعه حاکم شود.

امام جمعه خرم‌آباد روحی مصرف‌گرایی و اسراف را یکی از معضلات مهم جامعه برشمرد و راه‌حل آن را پیروی از سبک زندگی اسلامی در تمام زمینه‌ها دانست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به تحولات اخیر منطقه اشاره نمود و گفت: مرگ ملک عبدالله باعث چالش جدیدی در عربستان شده است و عربستانی که روزی داعش و گروه‌های تکفیری را حمایت می‌کرد، امروز با تهدید آنها مواجه است و همین‌ها مهم‌ترین عامل تهدید امنیت عربستان به شمار می‌رود.

وی افزود: جنبش انصارالله یمن توانست با موفقیت در مقابل دسیسه آمریکایی‌ها برای تجزیه یمن جلوگیری کند.

میرعمادی گفت: حزب‌الله توانست اولین ضربه خود را به رژیم صهیونیستی وارد کند و انتقام شهدای حوادث اخیر را بگیرد و این حمله وحشت عجیبی در جامعه رژیم صهیونیستی به وجود آورد و این رژیم قدرت حزب‌الله را به خوبی می‌داند و به آن اقرار دارد و در دو جنگ قبلی فهمید حزب‌الله از چه قدرتی برخوردار است و این حمله نشان داد حزب‌الله قدرت پاسخگویی به تجاوزات اسرائیل را دارد و این حمله، یک حمله حساب‌شده و دقیق بود که برخلاف حمله ناجوان‌مردانه اسرائیل صورت گرفت.