رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

انتقاد از دولت نافی شعار سال نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد از دولت نافی شعار سال نیست

انتقاد از دولت نافی شعار سال نیست

امام جمعه بروجرد با یادآوری اینکه وجه تمایزی بین دولت و نظام وجود ندارد، گفت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری انتقاد از دولت و دولت‌مردان نافی شعار همدلی و همزبانی و تحقق آن نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابی در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه یکی از راهبردها و آرمانهای نظام اسلامی تحکیم رابطه میان دولت و ملت بوده است، خاطرنشان کرد: این آرمان در طول عمر 36 ساله انقلاب دنبال به آن عمل شده است.

وی با اشاره به اینکه این جلسه با محوریت موضوع شعار سال و بیان راهکارهای عملی آن برگزار شده است، افزود: انتخاب شعار سال ریشه در شیوه رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سالهای گذشته بلکه در دهههای گذشته دارد.

امام جمعه بروجرد یکی از علل براندازی رژیم منحوس پهلوی را ضدمردمی بودن آن و مخالفت رژیم با اهداف، ارزشها و خواستههای ملت برشمرد و افزود: برخوردار نبودن این رژیم از حمایت مردمی و سرکوب کردن آنها به‌بهای کسب رضایت اجانب و بیگانگان موجب شده بود، استقلال، آزادی و ارزشهای ملت به بازی گرفته شده و نارضایتی عمومی را به‌همراه نداشته باشد.

ترابی خاطرنشان کرد: نظام‌ها و دولتهای دارای این شرایط مشابه نیز به‌واسطه برخوردار نبودن از پشتوانه مردمی به موفقیت نرسیدهاند، حال آن که انقلاب اسلامی ایران از ابتدای شکل‌گیری به‌دنبال ایجاد رابطه صحیح بین دولت و ملت است.

وی اضافه کرد: از دیدگاه اسلام نیز دولتی مطلوب است که موجودیت خود را از مردم دانسته، خود را خدمتگذار مردم بداند و به این خدمتگذاری و نه در مقام شعار بلکه در مقام عمل افتخار کند.

امام جمعه بروجرد تاکید کرد: دولت مطلوب یک نظام اسلامی همچون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی به‌دور از اشرافی‏‌گری و طاغوتی بازی است که با آحاد مردم صبور و متواضع و در مقابل دشمنان غیور و سرسخت باشد.

ترابی همدلی و همزبانی دولت با ملت را به‌معنای تحقق اهداف، ارزش‏‌ها و مطالبات مردم از سوی دولت‌مردان خواند و تصریح کرد: از سوی دیگر همراهی ملت با دولت به معنای حمایت و پشتیبانی جدی ملت آحاد مردم از دولت است که این دو مهم از آرمان‏‌های انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاکنون دولت‏‌های برخاسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره مورد حمایت و پشتیبانی مردم بوده و هستند، همچنین این توصیه را می‏‌توان در توصیه‌‏های مکرر معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری نیز به عینه مشاهده کرد.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: بر این اساس ملت باید مدافع جدی و مشکل‌گشای مسائل اصلی دولت باشند به‌عبارت دیگر با روی کار آمدن هر دولتی همه آحاد جامعه حتی کسانی که آن دولت را در آراء خود منتخب ندانستهاند، از دولت حمایت کنند.

ترابی با اشاره به اینکه رهبر فرزانه انقلاب حمایت از دولت را واجبی همگانی دانسته است، اظهار کرد: همه دولت‌های برخاسته از انقلاب اسلامی در طول 36 سال گذشته با ساز‌و‌کار پیش‌بینی شده در قانون اساسی روی کار آمدهاند، بر این اساس از مشروعیت برخوردار بوده و همه ملت باید ملزم به حمایت از آنها بوده و هستند.

وی ادامه داد: همچنین نباید این نکته مهم را از نظر دور داشت که همدلی و همزبانی دولت و ملت به این معنا نیست که کسی نمیتواند از مسئولان انتقاد کند، چرا که لازمه پیشرفت دولت نقد و انتقاد است.