رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

انتقاد استاندار از وجود پل‌های موقت غیرقانونی در سطح شهر خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد استاندار از وجود پل‌های موقت غیرقانونی در سطح شهر خرم‌آباد

انتقاد استاندار از وجود پل‌های موقت غیرقانونی در سطح شهر خرم‌آباد

استاندار لرستان از وجود پل های موقت غیر قانونی در سطح شهر خرم آباد انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر چهار شنبه در جمع خبرنگاران به وضعیت پل های موقت سطح شهر خرم آباد اشاره کرد و اظهار داشت: پل های  موقت به صورت غیرقانونی در سطح شهر خرم آباد ساخته شده است.

انتقاد استاندار از پل های موقت سطح شهر خرم آباد

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته نیز منشأ سیلاب در خیابان امام(ره) شهر خرم آباد وجود پل موقت غیر قانونی بوده است، گفت:  به شهرداری اعلام کردیم این پل ها را تخریب کند و این درحالیست که سال گذشته نیز به تخریب این پل ها در سطح شهر تاکید شده بود.

استاندار لرستان به ساخت پنج پل موقت غیر اصولی طی هشت سال گذشته در سطح شهر خرم آباد اشاره کرد و افزود: این در حالیست که در طول سه سال اخیر پل هایی از قبیل پل «جهادگران»، پل «شهید صارمی» و چند پل دیگر به بهره‌برداری رسیده است.

بازوند با تاکید بر اینکه مدیریت بحران استان یکی از باتجربه ترین مدیران حوادث استان است، گفت: طی گزارشی از جانب مدیرکل مدیریت بحران استان، طی هشت سال گذشته ۱۶۰ میلیارد تومان به استان اعتبار تخصیص  داده شده و این در حالیست که طی سه سال اخیر حدود  ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار به استان لرستان اختصاص یافته است.

پیگیری مطلوب مدیریت بحران برای تخصیص اعتبارات

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تخصیص اعتبارات نشان دهنده این است که دولت توجه ویژه ای به استان لرستان دارد، تصریح کرد: همچنین در  رابطه با خسارات سیلاب سال گذشته برای استان لرستان ۷۳ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده که این امر نشان دهنده این بوده که دولت در راستای اعتبار نیز به استان لرستان توجه دارد.

استاندار لرستان خطاب به شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه زیرگذرهای ساخته شده در سطح شهر خرم آباد غیر کارشناسی هستند، گفت:این زیرگذرها دارای عرض های متفاوتی هستند و این در حالیست که توان تخریب آن ها را نداریم و باید توسط شهرداری رفع نقص شوند.

بازوند وجود یک ماشین برای مسدود کردن زیرگذرها را به هنگام بارش الزامی دانست و افزود: با وجود خوردو برای مسدود کردن زیرگذرها از تردد وسایل نقلیه جلوگیری به عمل می آمد.

وی در ادامه بیان داشت: در صورتی که به خودروهایی که در زیرگذرها طی بارش تگرگ در روزهای اخیر دچار آب گرفتگی شدند به موقع امدادرسانی نمی شد سرنشینان این خودورها جان خود را از دست می دادند.

اختصاص ۴ میلیارد تومان برای رفع نقص زیرگذرهای خرم آباد

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید طی روزهای آینده زیرگذرهای شهر خرم آباد رفع نقص شوند عنوان کرد: از مجموع چهار میلیارد تومان اعتبار، دو میلیارد تومان از طرف استانداری و دو میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات شهرداری  برای رفع نقص زیرگذرها اختصاص داده شود تا  مشکل زیرگذرهای سطح شهر  رفع شود.

بازوند در ادامه افزود: برای پل های مشکل ساز سطح شهر اکیپ هایی در راستای بازسازی آن ها گذاشته شود.

بازوند به جاری شدن آب به هنگام سیلاب در اثر بارش باران در پاساژهای واقع در خیابان مطهری اشاره کرد و گفت: پاساژهای خیابان مطهری طی هشت سال گذشته به هنگام وقوع سیلاب آب در آن ها جاری می شود و دچار خسارت می شوند و باید برای رفع این مشکل نیز راهکاری پیدا شود.

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: طی بارش باران و وقوع سیلاب بیمارستان خرم آباد  نیز دچار آب گرفتگی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وجود آب های سطحی مسکن مهر خرم آباد اشاره کرد و بیان داشت: در صورتی که جانمایی مسکن مهر از ابتدا مشکل دارد، نمی توان  جانمایی را اصلاح کنیم بلکه  باید مسکن و شهرسازی برای رفع مشکل آب های سطحی مسکن مهر اقدام کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه نمی توان مسکن مهر را بدون ضوابط ساخت، عنوان کرد: در صورتی که با مشکل مواجه شدند نباید تنها شهرداری را مقصد بدانند.

بازوند گفت: باید آب های سطحی مسکن مهر خرم آباد هدایت شوند.