جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

انتقاد استاندار لرستان از برخی بانک ها به خاطر گرفتن سود فراتراز قانون - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد استاندار لرستان از برخی بانک ها به خاطر گرفتن سود فراتراز قانون

انتقاد استاندار لرستان از برخی بانک ها به خاطر گرفتن سود فراتراز قانون

استاندار لرستان از برخی بانک ها به خاطر گرفت سود غیر قانونی از مردم انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز لرستان آقای بازوند گفت: برخی بانک‌ها فراتر ازسقفی که قانون  وبانک مرکزی برای آنها مشخص کرده از مردم سود بانکی دریافت می کنند.

 استاندار افزود: علاوه بر این، بانکها بخشی از تسهیلاتی را که  به مردم می د هند به عنوان  سپرده نزد خود نگه می دارند  که این عمل آنها صد درصد خلاف قانون ودور زدن دستورالعمل‌هاست ودر جلسه بعدی شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی به این تخلف بانک ها رسیدگی جدی خواهد شد.

بازوند در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه ضرورت دارد مدیران عامل بانک ها به این نوع تخلفات رسیدگی جدی و زودهنگام داشته باشند افزود: قراردادهای بیمه‌ای، مشکلات شرکتهای برق وگاز ازجمله موضوعات مورد رسیدگی در شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی در این جلسه بود.

استاندار تصریح کرد در این جلسه  مقرر و مصوب شد شرکت توزیع برق قبل از هر تصمیمی در مورد قطع کردن برق واحد های تولیدی بخش خصوصی به آنها اعلام کرده  واز قطع ناگهانی و بدون هماهنگی برق کارخانه ها خودداری کند.

بازوند گفت: همچنین مقرر شد شرکت گاز استان، قرارداد گازرسانی به شرکت های تولیدی و صنعتی را از 9 ماه در سال به 12 ماه  افزایش دهد.