رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

انتقاد استاندار لرستان از بلاتکلیفی مجموعه چرم و پوست/صرفا به خاطر کم‌توجهی مالک تعطیل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد استاندار لرستان از بلاتکلیفی مجموعه چرم و پوست/صرفا به خاطر کم‌توجهی مالک تعطیل شده است

انتقاد استاندار لرستان از بلاتکلیفی مجموعه چرم و پوست/صرفا به خاطر کم‌توجهی مالک تعطیل شده است

استاندار لرستان با انتقاد از بلاتکلیفی کارخانه چرم و پوست لرستان گفت: اینکه مالک کارخانه به خاطر منافع شخصی این واحد تولیدی را تعطیل کند قابل قبول نیست و دادستان خرم‌آباد به عنوان مدعی العموم باید از مالک آن جواب بخواهد و پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در کارگروه ستاد احیاء ظرفیت‌های راکد استان لرستان اظهارداشت: هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها در تمام کشور مشغول فعالیت هستند و سرمایه‌گذاری می‌کنند ولی در استان لرستان که مشکلات بسیار زیادی دارد حضور نمی‌یابند و فقط واحدهای بدهکار را تملک کرده و به حال خود رها می‌کنند.

وی به تملک هتل الیگودرز توسط بانک صادرات اشاره کرد و افزود: این هتل هر چه سریعتر توسط بانک صادرات تعیین‌تکلیف شود و اگر آن را واگذار  نمی‌کند باید حتما برای راه‌اندازی آن اقدام نماید.

استاندار لرستان به بلاتکلیفی مجموعه چرم و پوست لرستان اشاره کرد و ضمن انتقاد از عملکرد مالک این مجموعه بیان کرد: کارخانه چرم و پوست در گذشته روزی‌رسان 500 خانواده بوده ولی امروز به خاطر منفعت‌طلبی مالک آن تعطیل شده ‌لذا دادستان به عنوان مدعی العموم باید پیگیر باشد که چرا کارخانه چرم و پوست به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای استان صرفا به خاطر کم توجهی مالک آن تعطیل شده است.

وی انتخاب شدن استان لرستان را به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی را یک فرصت بسیار خوب برای توسعه استان و حل مشکلات اقتصادی موجود دانست و تصریح کرد: در صورتی که همه دستگاه‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی هم جهت باشند و گام بردارند می‌توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم و شاهد توسعه استان باشیم.

بازوند گفت: یکی از مزیت‌های پایلوت شده استان لرستان این است که هر مشکلی که در زمینه‌های مختلف وجود داشته باشد وزیر مربوطه باید بلافاصله برای رفع مشکلات اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مدیران استان هنوز نمی‌دانند اقتصاد مقاومتی چیست و حتی زحمت مطالعه 24 بند مربوط به اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری فرمودند، به خود نمی‌دهند.

استاندار لرستان به وضعیت گلخانه دیناروند اشاره کرد و گفت: معاون اول رییس جمهور نیز در سفر خود به استان لرستان بر روی این گلخانه دست گذاشتند از این رو با صحبتی که با مدیر بانک کشاورزی داشتیم به نتایجی رسیده‌ایم و امیدواریم این گلخانه ظرف 45 واگذار شود.

وی افزود: اینکه گلخانه دیناروند 12 سال بلاتکلیف است به هیچ وجه قابل قبول نیست و یقینا تعیین تکلیف آن از مطالبه‌های به حق مردم است که باید به آن رسیدگی شود .

بازوند اظهارداشت: با توجه اینکه 148 واحد و تعاونی تعطیل در استان وجود دارد،اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان باید تا 48 ساعت مشخص کند تا پایان سال چه تعداد از این واحدها را فعال می‌کند و برنامه زمان‌بندی مناسب برای این موضوع ارایه دهد.