رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

انتقال پیام شهداء به نسل جوان رسالت همه مسئولان است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال پیام شهداء به نسل جوان رسالت همه مسئولان است

انتقال پیام شهداء به نسل جوان رسالت همه مسئولان است

فرماندار پلدختر گفت: امروز اگرما در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌ایم به خاطرخون شهداء است، بنابراین مسئولان باید پیام شهداء را به نسل جوان منتقل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، نورالدین درمنان در مراسم یادواره شهدای دانشجوی شهرستان پلدختر با بیان اینکه شهید رمز موفقیت، همدلی و وحدت  است، اظهار داشت: شهداء مظهر قدرت ایران هستند و در راه اعتلای کشور جان خویش را در طبق اخلاص نهادند.

وی با اشاره به اینکه شهادت مرگ آگاهانه، یک انتخاب و توفیق الهی و افتخاری است که برای حفظ آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی رقم‌زده می‌شود، افزود: استقلال و آزادگی امروز کشور مرهون خون شهداء است.

فرماندار پلدختر با تاکید بر اینکه احیاء واژه شهادت یکی از خدمات بزرگ انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: شهداء در دوران دفاع مقدس با خون پاک خود جانانه در برابر دشمن ایستادند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک کشور به دست بیگانگان بی افتد.

وی بیان کرد: امروز اگرما در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌ایم به خاطرخون شهداء است بنابراین ما باید اهداف شهداء را دنبال کنیم چرا که مسیر توسعه همین است و انتقال پیام شهدا به نسل جوان از رسالت همه مسئولان است.

سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب «پایی که جا ماند» نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهداء تجدید میثاق با آرمان‌های شهیدان و در راستای رشد و تعالی ما به‌سوی خداوند است، اظهارداشت: شهداء آسمانی بوده و نیازی به برگزاری یادواره‌ها ندارند.

وی با بیان این‌که امروز اگر در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌ایم به خاطر خون شهداء است اظهار داشت: دانشجویان باید در کنار آموزش علوم مختلف به مبانی اخلاقی و تعهد در انجام مسئولیت‌ها نیز بپردازند.

حسینی پور عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در سطح جهانی با برخی از توطئه‌ها و تهدیدهای دشمنان روبرو است که فرهنگ ایثار و شهادت که برگرفته از قیام حسینی است می‌تواند بر این توطئه‌های فائق آید.