رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

انجام ۶۰ عملیات امدادی در پایگاه اورژانس هوایی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام ۶۰ عملیات امدادی در پایگاه اورژانس هوایی لرستان

انجام ۶۰ عملیات امدادی در پایگاه اورژانس هوایی لرستان

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: ۶۰ عملیات امدادی طی ۹ ماه گذشته در پایگاه اورژانس هوایی لرستان انجام گرفت.

پیمان آسترکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، بابیان اینکه 54 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سطح استان وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد 36 پایگاه جاده‌ای و 18 پایگاه شهری فعالیت می‌کند.

وی بابیان اینکه سال گذشته در راستای طرح تحول نظام سلامت پایگاه اورژانس هوایی در لرستان راه‌اندازی شد، افزود: پایگاه اورژانس هوایی لرستان در 9 ماه گذشته 60 عملیات امدادی انجام داده که حدود 50 درصد از این عملیات مربوط به مناطق محروم و صعب‌العبور استان بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان با اشاره به اینکه 50 درصد عملیات‌های انجام‌شده پایگاه اورژانس هوایی، امدادرسانی به مادران باردار بوده‌، بیان کرد: با راه‌اندازی این پایگاه مادران باردار و بیماران مناطق صعب‌العبور در کمترین زمان به مراکز درمانی انتقال می‌یابند.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی وامداد ونجات فوری میزان مرگ‌ومیر مادران ناشی از تاخیر در رسیدن به مراکز درمانی را حدود 80 درصد کاهش‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: ماه گذشته در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان مصوب شد تا پایگاه فوریت پزشکی جاده بابابزرگ تجهیز شود که با توجه به تردد زائران در این جاده‌ یک دستگاه آمبولانس به این پایگاه فوریت‌های پزشکی اضافه شد.