جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

انجام 447 عملیات اطفای حریق در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 447 عملیات اطفای حریق در بروجرد

انجام 447 عملیات اطفای حریق در بروجرد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بروجرد گفت: در 9 ماه امسال 447 عملیات اطفای حریق در این شهرستان به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 10 درصدی را نشان می‏دهد.

مسعود تقوی در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: در 9 ماه امسال 2 هزار و 520 عملیات امداد و نجات انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به آتش‌سوزی‌های صورت گرفته در شهرستان بروجرد، افزود: در فصل تابستان آتش‌سوزی زمین‌های زراعی و کشاورزی بخش قابل توجهی از آتش‌سوزی‌ها را به خود اختصاص داده بود.

این مسئول با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و ...، یادآور شد: برخی از آتش‌سوزیهای ثبت شده در واحدهای تجاری و مسکونی به دلیل رعایت نکردن استانداردهای لازم صورت گرفته است.

تقوی با توصیه به شهروندان در خصوص رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گرمایشی، تاکید کرد: متاسفانه از ابتدای فصل سرما دو مورد مرگ از طریق استنشاق گاز مونوکسیدکربن در این شهرستان به ثبت رسیده است که عمده دلیل آن بی‌توجهی به خروجی‌ هوای وسایل گرمایشی است.

وی در هشداری از شهروندان خواست در فصل سرما در نصب وسایل گرمایشی دقت لازم را به کار بندند تا شاهد اتفاقات ناگواری در این زمینه نباشیم.