سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

انعکاس خوب اقدامات دولت در صداوسیما - نمایش محتوای خبر

 

 

انعکاس خوب اقدامات دولت در صداوسیما

انعکاس خوب اقدامات دولت در صداوسیما

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقدامات خوب و مطلوبی برای انعکاس اقدامات دولت در صدا و سیما انجام شده است، گفت: سالانه باید ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان ،  محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح صفحه استانی  خبرگزاری صدا و سیمای مرکز لرستان و رادیو نمای لرستان با اشاره به اینکه عصر حاضر عصر انفجار اطلاعات است و هرچه در این زمینه گام برداریم کم است، اظهار داشت: دولت طی سالهای اخیر گام های موثری در حوزه فناوری و ارتباطات برداشته است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اطلاعات مثبت و منفی ذهن مردم به خصوص جوانان را گرفته است، افزود: نقش صدا و سیما در این راستا اساسی و مهم است.

شریعتمداری با اشاره به ضرورت از بین بردن یاس و توسعه امید در بین مردم گفت: بزرگترین خیانت این است که امید را از مردم بگیریم.

وی با بیان اینکه انتظار این است که توسعه فرهنگ امید و نشاط را در جامعه داشته باشیم، تصریح کرد: صداوسیما هم از زمانی که آقای علی عسگری در این حوزه مشغول به کار شده اقدامات خوب و مطلوبی را برای انعکاس اقدامات دولت انجام داده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: قوه مجریه بار سنگینی را بر دوش دارد و صدا و سیما برای اطلاع رسانی و انعکاس خدمات قوه مجریه تاکنون گام های موثری را برداشته که قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت محدودیت ها هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم، تصریح کرد: سالانه باید ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود که کار سنگینی است.

معاون اجرایی رئیس جمهور یادآور شد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سالانه ورودی به بازار کار داریم که باید برای آنها اشتغال ایجاد شود.

 

شریعتمداری گفت : امسال در لرستان ۲۵ هزار فرصت شغلی قرار است ایجاد شود که تا کنون ۱۷ هزار شغل محقق شده است، وی ادامه داد: هم  اکنون ۷۰ درصد جمعیت روستایی لرستان از نعمت گاز برخوردار هستند.

عابدینی قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما نیز در این مراسم با اشاره به قدرت روز افزون ایران اسلامی در جهان تصریح کرد: در منطقه  غرب آسیا هیچ اتفاق و تحولی رخ نمی دهد مگر اینکه جمهوری اسلامی در آن نقش مثبتی داشته باشد.

عابدینی افزود : در شرایط کنونی حضور در فضای مجازی برای صدا و سیما یک اولویت است و بایستی علاوه بر آنتن رادیو ، تلویزیون و خبر ، صدا و سیما در فضای مجازی یک فعالیت مکمل انجام دهد و افتتاح صفحات استانی خبرگزاری صدا و سیما نیز در راستای این سیاست  می باشد.

وی گفت: ارزش خبری مناسب ، مخاطب محوری و سیاست های رسانه ملی  از مواردی است که باید در تنظیم خبرها مورد توجه قرار گیرد و یکی از مهمترین مسائلی که در تنظیم خبرها بایستی مد نظر قرار گیرد دمیدن روح امید در جامه می باشد.

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای لرستان نیز با گرامیداشت و تبریک دهه مبارک فجر ، گزارشی از فعالیت های صدا و سیمای لرستان ارائه نمود و افزود : به میمنت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر امروز بهره برداری از صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیما و رادیو نما لرستان آغاز خواهد شد .