رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

انقلاب اسلامی ارزش‌های صدر اسلام را احیا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

انقلاب اسلامی ارزش‌های صدر اسلام را احیا کرد

انقلاب اسلامی ارزش‌های صدر اسلام را احیا کرد

رئیس اداره اوقاف الیگودرز گفت: انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های فراموش شده صدر اسلام را احیاء کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، حجت‌الاسلام علی ارکبان در مراسم شب‌های انقلاب با اشاره به باورهای ملت ایران اظهار کرد: هر انقلابی ریشه در باورها و اعتقادات قلبی ملت‌ها دارد، اما انقلاب اسلامی ایران ریشه در اعتقادات دینی و باورهای ارزشمندی دارد که  باعث تقویت این باورها و احیاء سیره پیامبر(ص) و اهل‌بیت (ع) در این کشور شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی بنا بر حرکت مردم و رهبری امام خمینی(ره) و جهت احیاء ارزش‌هایی به وقوع پیوست که مولا علی (ع) به خاطر آنها شمشیر زد و در نهایت در محراب به شهادت رسید و همین حرکت مردم بود که ارزش‌های فراموش شده صدر اسلام را دوباره زنده کرد.

ارکبان ضمن تقدیر از حمایت‌های امام جمعه الیگودرز در حوزه وقف گفت: همان‌گونه که پیش از این عنوان شد، الیگودرز قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری و زیارتی را دارد و برای تحقق این خواسته همت و تلاش همگانی را طلب می‌کند.

وی افزود: در یک سال گذشته 20 موقوفه جدید با نیات مختلف کشف و پیگیری‌های قضایی انجام گرفته و محکومیت برخی افراد قطعی شده است و در حال انجام اقدامات اولیه اجرایی شدن و بازگشت آنها هستیم.

ارکبان به اجرای برنامه‌های فرهنگی در اداره اوقاف و امور خیریه الیگودرز اشاره کرد و گفت:

با تلاش همکاران گرامی الیگودرز در مسابقات قرآنی چندین رتبه برتر کسب کرد و این اداره نیز توانست مقام نخست استانی و کشوری برگزاری برنامه‌های هفته وقف در سال گذشته و همچنین مقام نخست برگزاری برنامه‌های بصیرت عاشورایی را در استان کسب کند.

وی به ساماندهی اماکن متبرکه اشاره کرد و افزود: در راستای اسکان زائران امامزاده محمدبن حسن(ع) که پیش از این کرایه‌های گزافی پرداخت می‌کردند، با همکاری اداره راه و شهرسازی اقدامات خوبی در جهت رفاه زائران صورت گرفته است.

ارکبان افزود: ساخت و ساز این مکان متبرکه با احداث حسینیه به مساحت 800 متر و سایت اداری و نصب ضریح و گنبد با دو میلیارد تومان هزینه از محل نذورات امامزاده انجام شده و ادامه دارد و همچنین ساماندهی مکان مقدس امامزاده طغیان(ع) با 300 میلیون تومان اعتبار از محل کمک‌های خیرین و ساماندهی مکان امامزاده طالب‌بن‌علی(ع) که مبلغ یک میلیارد تومان هزینه دارد و یکی از خیرین ضمن پرداخت مبلغ 300 میلیون تومان رای تامین مابقی اعتبار قول مساعد داده است در حال انجام است.

در ادامه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه الیگودرز به سئوالات مردم پاسخ داد.

لازم به ذکر است، برنامه شب‌های انقلاب به همت دفتر امام جمعه و اداره تبلیغات اسلامی در 10 شب ایام دهه‌فجر و هر شب در یک مسجد برگزار و مدیران به نوبت پاسخگوی سئوالات و مشکلات مردم هستند.