جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

انقلاب اسلامی ملت ایران معجزه‌ای الهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

انقلاب اسلامی ملت ایران معجزه‌ای الهی است

انقلاب اسلامی ملت ایران معجزه‌ای الهی است

امام جمعه بروجرد گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران که به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، معجزه‌ای الهی بود که با جانبازی نسل اول انقلاب به ثمر رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی عصر امروز در آئین گرامی‌داشت یوم‌الله دهه‌فجر در این شهرستان، اظهار کرد: دهه‌فجر یادآور مبارزات و مجاهدت‌های ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی و اتحاد ملت ایران در تحقق هدفی واحد است.

وی با اشاره به اتحاد بی‌چون و چرای ملت مبارز ایران اسلامی در تحقق آرمان‌های انقلاب آن را مثال‌زدنی توصیف و اضافه کرد: ملت مبارز ایران به رهبری امام خمینی (ره) همچون سیلی خروشان در خیابان‌ها به راه افتاده و هدف واحد خود را در قالب شعار محوری استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به گوش جهانیان رساندند.

امام جمعه بروجرد دهه مبارک فجر را دورانی طلایی در مبارزات مردمی تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: در فاصله دوازدهم تا بیست و دوم بهمن و پس از ورود پیروزمندانه امام راحل(ره) به میهن اسلامی ملت ایران با صبر، استقامت، ایثار و از‌خود‌گذشتگی توانستند دشمن تا بن دندان مسلح طاغوت را سرنگون کرده و برگ تازه‌ای از افتخارات خود را در تاریخ این کشور ثبت کنند.

ترابی استقلال اقتصادی ایران اسلامی را مهم‌ترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: مادامی که یک کشور از نظر اقتصادی وابسته به دیگر کشورها باشد، نمی‏‌تواند در دیگر بخش‌های مربوط به اداره کشور خود ابراز توانایی کرده بنابراین وابستگی تحمیلی همچنان باقی می‌ماند.

وی شرایط کنونی کشور را مرهون عظمت این انقلاب دانست و ادامه داد: پیش از انقلاب چیزی به عنوان استقلال و آزادی در کشور به معنای واقعی وجود نداشت و حکومت مستبد پهلوی که نوکر دست‌نشانده قدرت‌های سلطه‌گر جهانی بود به مردم هیچ حقی برای تعیین سرنوشت خود نمی‌داد.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: تصمیم‌گیرندگان نهایی سرنوشت کشور، قدرت‌های سلطه‌گر و زورگوی جهانی بودند و مردم ایران نه تنها در اداره کشور نقشی نداشتند، بلکه با آنان به گونه‌ای ذلت‌بار رفتار می‌شد.

وی یکی از دستاوردهای انقلاب را استقلال همه جانبه ملت ایران دانست و افزود: انقلاب اسلامی ملت ایران که به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، معجزه‌ای الهی بود که با جانبازی نسل اول انقلاب به ثمر رسید و آزادی ملت ایران مهم‌ترین دستاورد انقلاب و روحیه خود‌باوری نیز یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب است.

ترابی روحیه خودباوری ملت ایران را عاملی موثر در راستای تلاش برای تحقق اهداف انقلابی دانست و عنوان کرد: در پرتو روحیه اعتماد به نفس و خودباوری که در میان جوانان به وجود آمده‌ است، شاهد موفقیت‌های چشم‌گیری در عرصه‌های مختلف خصوصا در عرصه تولید علم و فن‌آوری هستیم که این شکوفایی علمی و اقتصادی در سایه تحریم‌ها و فشارهای سیاسی برای ابرقدرتهای جهانی حیرت‌آور است.