رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

انهدام ‌230 کارگاه تولید مواد مخدر شیشه در‌ کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

انهدام ‌230 کارگاه تولید مواد مخدر شیشه در‌ کشور

انهدام ‌230 کارگاه تولید مواد مخدر شیشه در‌ کشور

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طی 10 ماهه امسال 530 تن مواد مخدر با منشأ تریاک در کشور کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علیرضا جوزینی عصر روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور لرستان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک دهه‌فجر، موضوع مبارزه با مواد مخدر را موضوع پیچیده‌ای دانست که تهدیدات و اثرات فراوانی را در جامعه ایجاد کرده است.

وی عنوان داشت: وجود کشور افغانستان به عنوان همسایه ایران که تولیدکننده مواد مخدر از نوع تریاک است، باعث شده که کشور با تهدیداتی روبرو شود.

جوزینی تصریح کرد: کشور افغانستان در سال 2014، 7 هزار تن مواد مخدر در سطح 224 هزار هکتار و 19 ایالت تولید کرد.

این مسئول یادآور شد: کشور افغانستان در سال 2015 در بخش تولید مواد مخدر طبق آمارهایی که به‌دست آمده شاهد افزایش چشم‌گیری در این زمینه است.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طی 10 ماهه امسال 530 تن مواد مخدر با منشأ تریاک در کشور کشف و ضبط شده است.

وی افزود: از این میزان 2800 کیلوگرم در لرستان کشف و ضبط شده است.

جوزینی با بیان اینکه در 10 ماهه امسال 1500 عملیات در راستای مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور صورت گرفته که منجر به دستگیری 300 هزار نفر شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از این تعداد 60 هزار نفر افراد معتاد و بیش از 25 هزار نفر افراد توزیع‌کننده خرد هستند.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طی 10 ماهه امسال 35 میلیون قرص و آمپول، 1700 کیلوگرم شیشه و 230 کارگاه شیشه در سطح کشور منهدم شده است.

این مسئول اظهار کرد: این فعالیت‌ها نشان می‌دهد که علاوه بر کشفیات خوبی که توسط نیروی انتظامی،‌بسیج، سپاه، اطلاعات و ... صورت گرفته، بیش از 500 تن مواد مخدر دیگر در سطح کشور مصرف شده است که این می‌طلبد با یک استراتژی متوازن برای مقابله با این پدیده برخورد کنیم.

جوزینی یادآور شد: پیشگیری، درمان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، خیانت و ... باید در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دستگاه‌های عضو شورای مبارزه با مواد مخدر باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعامل خوبی با رحمانی‌فضلی وزیر کشور در بحث مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

لازم به ذکر است در ادامه این مراسم، از حجت‌الله فراشی دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان تقدیر و غلامرضا آقامیرزایی به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان معرفی شد.