جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

انهدام 3 باند شکارچیان غیرمجاز در دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

انهدام 3 باند شکارچیان غیرمجاز در دورود

انهدام 3 باند شکارچیان غیرمجاز در دورود

رئیس منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه از انهدام سه باند شکارچیان غیرمجاز در دورود که با کشف سه تروفه کل و بز وحشی همراه بود خبر داد.

احمد گودرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود با اعلام خبر انهدام سه باند شکارچیان غیرمجاز در شهرستان دورود اظهار داشت: در پی گزارش‌های همیاران محیط‌‌‌زیست و پلیس اطلاعات و امنیت سه باند شکارچیان غیرمجاز در سه منطقه از شهرستان دورود شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در پی این گزارش‌ها با صدور احکام قضایی که با همکاری ریاست دادگستری و دادستان شهرستان دورود محقق شد، حکم ورود به منزل این شکارچیان صادر شد و با همکاری عوامل نیروی انتظامی شهرستان در پی بازرسی‌های به عمل آمده سه تروفه کل و بز وحشی و همچنین شش قبضه اسلحه جنگی و شکاری کشف و ضبط شد.

رئیس منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه یادآور شد: متخلفین بازداشت و پرونده آن‌ها پس از تکمیل برای رسیدگی به جرائم به محاکم قضایی ارسال می‌شود.

گودرزی با اشاره به جرائم شکار غیرمجاز در مناطق حفاظت‌شده، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون صید و شکار برای شکار بز و کل وحشی از سه تا شش ماه حبس و 100 میلیون ریال جریمه نقدی به دنبال دارد.

وی خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم در حراست از محیط‌‌زیست شد و گفت: از تمامی مردم انتظار داریم تا به‌عنوان همیار محیط‌‌زیست در حفظ زیست‌بوم و حیاط وحش کوشا باشند.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: تلاش کرده‌ایم همواره محیط‌‌زیست را برای شکارچیان و متخلفان از قانون ناامن کنیم به‌نحوی‌که تمامی مسائل و تحرکات شکارچیان غیرمجاز را در منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه رصد و بر اساس قانون با افراد متخلف برخورد می‌کنیم.