رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اهل بیت چراغ هدایت هستند/ خدمت به عتبات عالیات بالاترین خدمت است - نمایش محتوای خبر

 

 

اهل بیت چراغ هدایت هستند/ خدمت به عتبات عالیات بالاترین خدمت است

اهل بیت چراغ هدایت هستند/ خدمت به عتبات عالیات بالاترین خدمت است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: اهل بیت(ع) باب معرفت، چراغ هدایت و کشتی نجات هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمد میرعمادی ظهر یکشنبه در مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد بازسازی عتبات عالیات در لرستان، اظهار داشت: خادمی اهل بیت عصمت و طهارت مدال افتخار و عنوان ماندگاری است که برای خدمتگذاران در ستاد عتبات عالیات ثبت شده است.

وی جمع آوری مجموعه نیروهای مومن و علاقمند به اهل بیت را از موفقیت های ستاد عتبات عالیات لرستان دانست و عنوان کرد: گردهم آمدن این جمعیت متدین و ارزشمند و محب اهل بیت در کنار مسئولان خدمتگزار و روحانیونی که با زبان و عملشان در خدمت ستاد عتبات عالیات هستند خود افتخاری بزرگ است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نماد و شاخص شیعه محبت اهل بیت عصمت و طهارت است، تصریح کرد: در روایات آمده که شیعیان ما از زیادی طینتی که ما از آن آفریده شده ایم خلق شده اند و شیعه با اهل بیت عصمت و طهارت عجین شده است.

وی با اشاره به اینکه حب اهل بیت در دلهای شیعیان حک شده است، افزود: هرچه داریم از اهل بیت است چرا که آنها اول و آخر و منشا هدایت و نورانیت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حساب و کتاب ما در روز قیامت با اهل بیت است، خاطرنشان کرد: روزی ما به دست اهل بیت علیهم السلام است و اکنون روزی ما توسط امام زمان(عج) به دست ما می رسد و بهره مند می شویم.

اهل بیت باب معرفت و چراغ هدایت هستند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اهل بیت علیهم السلام باب معرفت، چراغ هدایت و کشتی نجات هستند، یادآور شد: اهل بیت روشنی بخش، بصیرت بخش، نجات بخش و شفاعت کننده ما و وسیله تقرب به سوی خداوند هستند.

وی عنوان کرد: مودت و محبت اهل بیت علیهم السلام اجر رسالت است و حیات و ممات ما به ولایت ایشان بستگی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه خداوند هستی را برای اهل بیت علیهم السلام خلق کرده است، ادامه داد: ائمه علیم السلام زینت و زیور هستی و نگین آفرینش هستند و همه باید دور ایشان بچرخیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اهل بیت عصمت و طهارت میزان اعمال ما هستند، تصریح کرد: خدمت به عتبات عالیات بالاترین خدمت است چراکه در راستای اهل بیت علهیم السلام است.

وی با اشاره به اینکه زیارت جامعه کبیره فضلیت های فراوانی برای ائمه علیهم السلام برشمرده است، افزود: توسل، محبت و زیارت از جمله این فضیلت هاست.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بذل مال و جان در راه اهل بیت را از فضائل در این زمینه دانست و خاطرنشان کرد: اگر برای زیارت امام حسین(ع) جان انسان هم به خطر بیفتد باید برود و نگذارد زیارت ایشان خلوت باشد.

آیت الله میرعمادی بیان داشت: برای زیارت همه ائمه غسل لازم است اما برای امام حسین(ع) لازم نیست و انسان با همان چهره غبارآلود و با حال مشقت راه باید برای زیارت ایشان برود که نشان دهنده محبت ایشان در دلهاست و هرگز به سردی نمی گراید.

وی عنوان کرد: ما عاشق امام حسین(ع) هستیم و این عشق و محبت دلها را منقلب کرده و حال انسان را عوض می کند.

لزوم جمع آوری نذورات مردمی در ماه مبارک رمضان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه کتاب الغدیر علامه امینی برای دفاع از مظلومیت حضرت علی(ع) است، ادامه داد: علامه امینی امیرالمومنین علی(ع) را مظلوم احساس کرد و به همین جهت با توسل به ایشان کتاب الغدیر را نوشت.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بستر مناسبی برای افزایش مشارکت مردم در امر مقدس بازسازی عتبات عالیات است، تصریح کرد: مردم آمادگی دارند و استقبال می کنند و شما اعضای ستاد عتبات عالیات در استان باید کمر همت ببندید و از این فرصت برای جمع آوری نذورات، کمک و هدایای مردم برای بازسازی عتبات عالیات بهره ببرید.

وی افزود: عشق و علاقه، اخلاص و نداشتن هیچ گونه چشمداشت مادی ویژگی های کار خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تقویت عشق و اخلاص را به خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات توصیه کرد و گفت: روز به روز باید بر این اخلاص و محبت افزوده شود چرا که هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به عتبات عالیات نیست.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام پاک ترین، بالاترین و کامل ترین انسان های روی زمین هستند و شما خادمین عتبات عالیات باید عشق و محبتتان را به ایشان مستحکم تر از قبل کنید.

بغض و کینه گروه داعش نسبت به اهل بیت

وی به مشکلات فراوان امروزه عراق اشاره کرد و بیان داشت: به خصوص با پیدایش گروه تکفیری داعش وضعیت عراق بسیار بحرانی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: هدف اصلی داعش کربلا و نجف است و اینها کینه و بغض اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را دارند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه داعشیان از نسل متوکل عباسی هستند، تصریح کرد: متوکل عباسی چندین بار قبر امام حسین(ع) را شخم زد اما چراغ هدایت خاموش نشد.

وی افزود: آمریکا و استکبار جهانی و آل سعود که از داعش حمایت می کنند کور خوانده اند و اینها که به داعش تجهیزات نظامی می دهند اراده کرده اند که نور خدا را خاموش کنند اما نور الهی خاموش نشده و اینها نابود خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: گروه داعش و گروه های تکفیری بدانند روزی که بخواهند کوچکترین تعرضی به عتبات عالیات داشته باشند آن روز، روز نابودی آنها خواهد بود.

آیت الله میرعمادی به نابودی اصحاب فیل با اراده خداوند در حمله به کعبه اشاره کرد و بیان داشت: امام حسین(ع) هم خدایی دارد که داعش و حامیان داعش را نابود خواهد کرد.

لزوم کمک خیرین لرستانی برای بازسازی عتبات عالیات

وی عنوان کرد: آنچه که برما لازم است بصیرت، هوشیاری و غافل نبودن از دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از مردم ولایت مدار لرستان صمیمانه تشکر کرد و ادامه داد: این مردم انصافا کمک های زیادی اعم از ساخت هتل الزهرا و بیمارستان امام سجاد(ع)، ساخت مجمع سیدالشهدا(ع)، همکاری و مشارکت در ساخت صحن حضرت زهرا(س)، صحن عقلیه بنی هاشم و همچنین برای حرمین عسگریین در سامرا و حرمین کاظمین داشته اند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: مجموعه کارهایی که لرستان در عتبات عالیات انجام داده نسبت به سایر استان ها بهتر بوده و شاید کمک های نقدی کم بوده اما مجموعه لرستان در جایگاه برتری قرار دارد.

وی افزود: از خیرین و متدینین و محبان اهل بیت انتظار می رود کمک های خود را همچنان به عتبات عالیات داشته باشند و خادمین عتبات عالیات استان نیز با برنامه ریزی بهتر و روش های صحیح جذب کمک های مردمی با قوت و قدرت به کار خود ادامه دهند.