جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اولویت نام‌گذاری معابر خرم‌آباد نام شهدا و مفاخر استانی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

اولویت نام‌گذاری معابر خرم‌آباد نام شهدا و مفاخر استانی باشد

اولویت نام‌گذاری معابر خرم‌آباد نام شهدا و مفاخر استانی باشد

عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: اولویت نام‌گذاری پل‌ها و معابر در خرم‌آباد بانام شهدا و مفاخر استانی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی جهان‌آرا شامگاه  یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد عضو شورای شهر خرم‌آباد ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری در بحث نام‌گذاری پل‌ها اظهارداشت: باوجود چهره‌ها و مفاخر ملی، شهدای مدافع حرم، شهدای هسته‌ای و شعرای بنام و مفاخر استانی به طور یقین اولویت نام‌گذاری پل‌ها و معابر در خرم‌آباد با این نام‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه مخالف صرفاً ملی‌گرایی در نام‌گذاری پل‌ها هستیم چون این نام‌ها قرار است در اذهان بماند، افزود: نام‌گذاری‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که جمیع فضائل ملی و مذهبی را با خود داشته باشد و نه اینکه صرفاً نام ملی باشند.

عضو شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه در بحث پیشنهاد نام‌گذاری پل کرگانه به نام مازیار شهرداری حتی به خود اجازه نداده است که مازیار را شناسایی کند که آیا یک شهید انقلابی است و یا یک سردار طبرستانی، عنوان کرد: باید بپذیریم که یک جامعه اسلامی هستیم و ملیت ما با اسلام عجین شده است؛ ازاین‌رو در بحث نام‌گذاری‌ها صرفاً نباید به ملیت تأکید کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه چهره‌های ملی و مذهبی فراوانی داریم که چهره‌های جهانی نیز هستند اگر از این نام‌ها استفاده نکنیم به آن‌ها جفا کرده‌ایم.

جهان‌آرا  از شهدای هسته‌ای و شهدای مدافع حرم به‌ عنوان چهره‌های ملی و مذهبی نام برد و گفت: باید نام کسانی را در جامعه برجسته کنیم که از یک‌سو نام آن‌ها سبب انتشار فضائل معنوی در جامعه اسلامی ما شود و از سوی دیگر به‌ عنوان الگو برای جوانان معرفی شوند.

وی در مورد اقدام اهالی جهانگیر آباد خرم‌آباد نیز که در زمین متعلق به مرکز آموزشی و فرهنگی سما به کاشت درخت مبادرت ورزیده‌اند، اظهارداشت: اهالی جهانگیر آباد با توجه به اینکه سرانه فضای سبز در این محله پایین است اقدام به درختکاری در زمین موردنظر کرده‌اند.

عضو شورای شهر خرم‌آباد بابیان اینکه برگ واگذاری زمین واگذارشده به مرکز آموزشی و فرهنگی سما خرم‌آباد در منطقه جهانگیر آباد متعلق به اداره کل راه و شهرسازی است و قرار است که این مرکز در منطقه جهانگیر آباد مدرسه احداث کند، افزود: مرکز آموزشی و فرهنگی سما خرم‌آباد سند این زمین در اختیار دارد و بر اساس این سند نیز شهرداری منطقه یک اقدام به صدور پروانه ساخت کرده است.

وی عنوان کرد: اگر خواست مردم این است که در زمین موردنظر فضای سبز ایجاد شود بالاخره شورای شهر و شهرداری باید به خواست مردم احترام بگذارد و تمام توجهات و برنامه‌های خود را در جهت منافع مردم به کار بگیرد به همین دلیل ضرورت دارد که اعضای شورای شهر و هیئت‌رئیسه شورا، اول با مسئولان سما رایزنی کنند و اگر قصد مصالحه داشتند بعداً از اراضی که وجود دارد در عوض این زمین به آن‌ها واگذار شود.

جهان آرا بیان کرد: از استاندار و اداره کل راه و شهرسازی و مسئولان سما انتظار داریم که به خواسته مردم احترام بگذارند و نسبت به ایجاد فضای سبز در زمین موردنظر اقدام کنند؛ اگرچه ممکن است این کار با توجه به اینکه نیاز است برخی از تصمیم‌گیری‌ها در خارج از استان صورت بگیرد چند سالی به طول بینجامد.

به گزارش تسنیم، عدم موافقت بانام پل کرگانه به نام مازیار و ارجاع این پیشنهاد به کمیسیون فرهنگی جهت بررسی بیشتر، موافقت با فروش هشت قطعه زمین برای پرداخت بدهی‌های شهرداری خرم‌آباد و همچنین ارجاع پیشنهاد شهرداری خرم‌آباد جهت واگذاری 12 هکتار از اراضی مجاور پارک صخره‌ای برای ایجاد مسیر دسترسی به کمیسیون ماده 5 از مصوبات این جلسه بود.