رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

اولویت کار فرهنگی در لرستان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

اولویت کار فرهنگی در لرستان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد

اولویت کار فرهنگی در لرستان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: اولویت نخست کار فرهنگی در استان لرستان بایدترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد چون انقلاب از محرم و صفر شکل گرفت و سرمایه اصلی ما عاشورا است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مراد روشنی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در جهت تشکیل کمیته‌ها تکالیف دستگاه‌ها تعیین شد که عملکرد برخی دستگاه‌ها قوی و بعضی ضعیف بوده است.

وی افزود: اقداماتی که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان انجام می‌شود نمود عینی و عملی داشته باشد؛ تاکنون اقدامات خوبی توسط سپاه در راستای برگزاری یادواره شهدا و دیگر برنامه‌ها انجام‌شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان عنوان کرد: در راستای ساماندهی گلزار شهدا در کمیته عمران کارگروه‌هایی تشکیل شد، فرمانداران باید کارگروه شهرستانی را برگزار کنند و بحث ساماندهی گلزار شهدا را به‌طور جد پیگیری کنند.

وی بیان کرد: هر اداره و دستگاه باید به‌صورت یک رسانه عمل کند و در راستای ترویج ایثار و شهادت و انتقال مفاهیم به اشکال مختلف عمل کند.

روشنی تصریح کرد: اولویت نخست کار فرهنگی باید حوزه ایثار و شهادت باشد چون انقلاب از محرم و صفر شکل گرفت و سرمایه اصلی ما عاشورا است.

وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی مدونی انجام شود تا هر اداره و سازمان اقدامات خود را مشخص کند که در این حوزه تعاریفی داریم و یکی از این تعاریف برگزاری یادواره‌های شهدا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: اگر در ورودی مدارس یا ادارات نامی از شهدا باشد یاد شهدا تداعی می‌شود؛ آموزش‌وپرورش هزار شهید دانش‌آموز دارد که اگر در طول سال یک یادواره شهدا برگزار شود می‌توان شهدای دانش‌آموز را معرفی کرد.

وی اظهار داشت: در آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها وادارات نام شهدا پیشانی و تابلو ورودی دستگاه‌ها باشد؛ در حوزه ایثار و شهادت باید فعال و پویا عمل شود، دستگاه‌های اجرایی باید بحث تکریم از شهدا را در برنامه خود داشته باشند.

روشنی افزود: در 28 مهرماه یادواره شهدای بسیج کارمند و در دی‌ماه یاداروه شهدای قرآنی برگزار می‌شود که تاکنون 40شهید قرآنی در استان لرستان شناسایی‌شده است.