جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اگر نظارت بر عملکرد شوراها وجود داشت، شاهد مشکلات فعلی نبودیم - نمایش محتوای خبر

 

 

اگر نظارت بر عملکرد شوراها وجود داشت، شاهد مشکلات فعلی نبودیم

اگر نظارت بر عملکرد شوراها وجود داشت، شاهد مشکلات فعلی نبودیم

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اندیشی دولت و مجلس برای نظارت بر عملکرد شوراها در طول ۴ سال می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

به گزارش یافته، "سید حمیدرضا کاظمی" در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص نظارت عملکرد شوراها، با بیان اینکه برای ایجاد سازوکار نظارتی بر عملکرد شوراها جلسات مشترک دولت و مجلس برگزار می‌شود، اظهار داشت: در زمینه نظارت بر عملکرد چهارساله شوراها، مسائلی در کمیسیون شوراها مطرح شد ولی با توجه به نزدیکی انتخابات شوراها، فرصتی به وجود نیامد تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ایجاد سازوکار نظارتی بر عملکرد شوراها می‌بایستی با دولت جلسات مشترکی را برگزار کنیم، بیان کرد: هم‌اندیشی دولت و مجلس برای نظارت بر عملکرد شوراها در طول 4 سال می‌تواند راه حل مناسبی باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلاتی در حال حاضر در زمینه نظارت بر عملکرد شوراها وجود دارد که لازم است برطرف گردند، ادامه داد: بعد از انتخابات پیش رو باید ساز و کار قانونی برای نظارت بر عملکرد شوراها ایجاد شود.

کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر نظارت مناسبی بر عملکرد شوراها وجود ندارد، متذکر شد: بسیاری از مشکلاتی که در شوراها مشاهده می‌شود، به دلیل عدم نظارت صحیح بر عملکرد شوراها می‌باشد.

وی افزود: اگر نظارت جدی بر عملکرد شوراها وجود داشت، شاهد مشکلات فعلی نبودیم، زیرا بسیاری از مشکلات موجود در شوراها که بعضاً رسانه‌ای هم می‌شوند، با ایجاد نظارت جدی، به وجود نمی‌آیند.