جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

ایجاد صندوق بیمه سرمایه گذاری بخش معدنی جنوب و غرب کشور در خرم آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد صندوق بیمه سرمایه گذاری بخش معدنی جنوب و غرب کشور در خرم آباد

ایجاد صندوق بیمه سرمایه گذاری بخش معدنی جنوب و غرب کشور در خرم آباد

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی جنوب و غرب کشور در خرم آباد ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن، ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه گذاری ها، صندوق نمایندگی بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی جنوب و غرب کشور با حضور محمدرضا عربی مزرعه شاهی مدیرعامل این صندوق در خرم آباد ایجاد شد.

محمدرضا صفی خانی تامین نیازهای بیمه ای اکتشاف ران، معدنکاران، واحدهای کانه آرایی و فرآوری مواد معدنی برای کاهش ریسک خطر سرمایه گذاری و حفظ سرمایه ها را از جمله خدمات این صندوق برشمرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید به اینکه فعالیت‌های معدنی نیازمند حمایت‌های جدی هستند، تصریح کرد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به معدنکاران برای فرآوری معدنی تسهیلات می دهد و همچنین به کسانی که پروانه اکتشافات داشته باشند و به هدف خود نرسند ضرر و زیان اکتشافات را جبران می کند.

آقای صفی خانی با بیان اینکه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در راستای اهداف اقتصادی کلان کشور، تقویت و حمایت از سرمایه گذاران بخش معدن سال 80 تاسیس شده است گفت: این صندوق بیمه، تنها بیمه گر تخصصی بخش معدن کشور است که از طریق صدور انواع بیمه نامه و ضمانتنامه، مخاطرات موجود در زنجیره فعالیت های معدنی را پوشش می دهد.

وی گفت: 6 درصد مواد معدنی کل کشور در لرستان وجود دارد و این استان دارای رتبه نخست معادن قیر طبیعی، تالک و کربنات کشور است.