رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

ایده‌های نو با قابلیت تبدیل به فناوری در لرستان حمایت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ایده‌های نو با قابلیت تبدیل به فناوری در لرستان حمایت می‌شوند

ایده‌های نو با قابلیت تبدیل به فناوری در لرستان حمایت می‌شوند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ایده نو با قابلیت تبدیل به فناوری در لرستان می‌تواند در بازار رقابت شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، خسرو عزیزی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکلات را در بازدید دیدیم؛ فناوری باید قدرت رقابت در بازار را داشته باشد.

وی با بیان اینکه تعداد غرفه‌های این نمایشگاه 52 غرفه است، افزود  هدف از برگزاری این نمایشگاه تکریم پژوهشگران و نمایش دستاوردهای آنها برای بخش اجرایی جهت تجاری‌سازی است.

رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: پژوهشگران برتر طی مراسمی تجلیل می‌شوند و اگر ایده‌ای دارند در مرکز رشد واحدهای فناور ایده آنها ساماندهی می‌شود تا تبدیل به فناوری شود.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با فناوریی که می‌تواند حمایت شود، عنوان کرد: اگر ایده نو باشد و بتواند تبدیل به فناوری شود می‌تواند در بازاررقابت شرکت کند و قطعا فناوری ایجاد شده باید نوآوری و کاهش هزینه را باید داشته باشد تا بتواند رقابت کند .

عزیزی تصریح کرد: متأسفانه قدرت رقابتی شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه با فناوری‌های مشابه کم است و باید در حدی باشد که قابل رقابت داشته باشد که این موضوع کم است.

وی در رابطه پژوهشگران استان اظهار داشت: هر هیئت علمی پژوهشگر است اما پژوهشگران برتری که در هفته پژوهش تجلیل می‌شوند 30 نفر هستند.

رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: گسستی بین بخش خصوصی، صنایع، اجرا و مراکز علمی تحقیقاتی وجود دارد که دو جانبه است چراکه محقق باید حرفی برای گفتن داشته باشد و از طرفی بخش اجرا نیز باید اعتماد کند.

وی افزود: تمام اولویت‌های تحقیقاتی استان را ساماندهی کرده و 13 کمیسیون تخصصی تشکیل شده است  چو به اقتضای نوع کمیسیون دستگاه‌های اجرایی مرتبط  وجود دارد .