رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ایستگاه‌های انس با طبیعت در خروجی شهرستان‌های استان لرستان تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ایستگاه‌های انس با طبیعت در خروجی شهرستان‌های استان لرستان تشکیل می‌شود

ایستگاه‌های انس با طبیعت در خروجی شهرستان‌های استان لرستان تشکیل می‌شود

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد اظهار داشت: کمیته انس با طبیعت پیش از آغاز ایام تعطیلات نوروزی به‌منظور حفاظت همه‌جانبه از محیط‌زیست و عرصه‌های طبیعی در اداره کل محیط‌زیست استان لرستان تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته متشکل از 15 دستگاه دولتی ازجمله شهرداری‌ها، هلال‌احمر، منابع طبیعی، نیروی انتظامی، تشکل‌های زیست‌محیطی، استانداری، ستاد مدیریت بحران استانداری و دستگاه‌های مرتبط با امر حفاظت از محیط‌زیست است که هریک متولی انجام بخشی از مسئولیت‌های محوله در این حوزه است.

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان با اشاره به مهم‌ترین مصوبه این کمیته عنوان کرد: مقررشده این کمیته به ریاست فرمانداری‌ها در تمامی شهرستان‌های استان لرستان به‌منظور حفاظت محیط‌زیست تشکیل شود.

وی از تشکیل ایستگاه‌های انس با طبیعت در خروجی همه شهرهای استان با همکاری شهرداری، منابع طبیعی، محیط‌زیست و هلال‌احمر خبر داد و تصریح کرد: در این ایستگاه‌ها پلاستیک و بروشورهای مختلف حاوی نکات آموزشی برای رعایت نکات حفاظت از محیط‌زیست و استفاده از طبیعت در میان شهروندان توزیع می‌شود.

فتحی بیرانوند خاطرنشان کرد: همچنین در روز طبیعت 21 گشت خودرویی حفاظت محیط‌زیست با همکاری اداره منابع طبیعی در سطح شهرهای استان لرستان به‌صورت مستمر در همه اماکن گردشگری طبیعی حضور می‌یابند تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفی با متخلفان بر اساس ضوابط قانونی برخورد کنند.