جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بارش برف در پلدختر مردم را غافلگیر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش برف در پلدختر مردم را غافلگیر کرد

بارش برف در پلدختر مردم را غافلگیر کرد

پس از سال‌ها بارش برف در پلدختر مردم را غافلگیر کرد و باعث خوشحالی مردم این منطقه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، صبح امروز بارش برف در پلدختر مردم را غافلگیر کرد و باعث خوشحالی مردم این منطقه شد.

این در حالی است که بیش از 15 سال از آخرین بارش برف در شهر ستان پلدختر می‌گذرد و این بارش موجی از خوشحالی مردم را به دنبال داشته است.

این روزها وقوع پدیده ریزگردها باعث آلودگی هوای شهرستان پلدختر شده است و داشتن هوای سالم برای آنها دغدغه‌ای جدی به شمار می‌رود، لذا امید می‌رود، با بارش باران رحمت الهی در این شهر ستان و تداوم بارش‌ها طی روزها و ماه‌های آینده علاوه بر رفع آلودگی هوا در زمینه کشاورزی به تولیدات انبوه محصولات زراعی منجر شود، این درحالی است که به گفته رئیس اداره هواشناسی این شهرستان در سال زراعی گذشته 406 میلی‌متر بارندگی در شهرستان پلدختر به وقوع پیوسته و این بارش‌ها در سال زراعی کنونی نسبت به سال گذشته افت محسوسی داشته است.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان پلدختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر گفت: از ساعات اولیه صبح امروز شاهد بارش باران و برف به صورت مخلوط در پلدختر بوده‌ایم که با نزدیک‌تر شدن به ساعات آغازین روز این بارش به صورت برف اما به طور بسیار خفیف ادامه داشت.

تیمور سلیمانی افزود: بارش برف در پلدختر قابل اندازه‌گیری نبود، اما این بارش با توجه به وجود گرد و غبار روزهای اخیر باعث لطافت هوا در پلدختر شده است.

وی با اشاره به میزان بارندگی در پلدختر اظهار داشت: از آغاز سال زراعی امسال تاکنون شهرستان پلدختر 182 میلی‌متر بارندگی داشته است که نسبت به سال گذشته 32 درصد و نسبت به بلندمدت 26 درصد کاهش داشته است.

رئیس هواشناسی پلدختر با اشاره به بارش‌های اخیر پلدختر در 48 ساعت گذشته گفت: در طول 48 ساعت گذشته در سطح شهرستان پلدختر3,17 میلی‌متر و طی شبانه روز گذشته 5,13 میلی‌متر بارش داشته‌ایم.