جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

بارندگی‌های شدید در راه لرستان/ پیش‌بینی بارش ۴۰ میلی‌متر باران - نمایش محتوای خبر

 

 

بارندگی‌های شدید در راه لرستان/ پیش‌بینی بارش ۴۰ میلی‌متر باران

بارندگی‌های شدید در راه لرستان/ پیش‌بینی بارش ۴۰ میلی‌متر باران

مدیر کل هواشناسی لرستان از وقوع بارندگی های شدید در این استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بیش از ۴۰ میلی متر بارش باران را در لرستان داشته باشیم.

سید محمد ناصر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی به وضعیت بارش ها در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: متوسط بارندگی ها به صورت نقطه ای از ابتدای مهر ماه تا کنون در لرستان ۱۲ میلی متر است.

وی با بیان اینکه میزان بارش ها در لرستان نسبت به سال گذشته ۹۴ درصد کاهش یافته است عنوان کرد: همچنین این میزان بارندگی ها در استان طی امسال نسبت به نرمال نیز ۸۷ درصد کاهش یافته است.

مدیر کل هواشناسی لرستان در ادامه سخنان خود به بیان اینکه هواشناسی استان نیز از شش ماه قبل این وضعیت بارندگی ها را در لرستان گزارش داده بود گفت: با این وجود بر اساس پیش بینی صورت گرفته طی ماههای آذر و دی امسال بارندگی های خوبی را در سطح استان شاهد خواهیم بود.

هاشمی با بیان اینکه اولین سیستم از این نوع بارندگی ها در استان را در روزهای پنج شنبه و جمعه شاهد خواهیم بود گفت: البته این بارندگی ها از شب چهارشنبه هفته جاری در لرستان شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده که طی این بارش ها بیش از ۴۰ میلی متر بارندگی را در استان داشته باشیم گفت: این بارندگی ها به صورت رگباری، تگرگ و برف خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی لرستان بیان داشت: در روزهای یاد شده به طور حتم در ارتفاعات نیز بارش برف را خواهیم داشت.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه هواشناسی لرستان اخطاریه های لازم را در بحث وقوع سیلاب در استان داده است گفت: به طور حتم در پی این بارندگی ها ما پدیده سیلاب را خواهیم داشت و دستگاههای اجرایی از جمله شهرداری ها موظف به آمادگی لازم در این زمینه هستند.

وی همچنین با بیان اینکه متوسط بارندگی ها از ابتدای مهر ماه تا کنون در خرم آباد ۹.۶ میلی متر، بروجرد ۲۸ میلی متر، الیگودرز ۱۳ میلی متر، کوهدشت ۳.۶ میلی متر و پلدختر ۱.۵ میلی متر بوده است گفت: همچنین این میزان در دورود ۱۱ میلی متر، الشتر ۱۲ میلی متر، نورآباد ۱۸ میلی متر، ازنا ۱۷ میلی متر و رومشکان نیز ۹ میلی متر بوده است.