جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

باریدن 27 میلی‎متر باران در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باریدن 27 میلی‎متر باران در بروجرد

باریدن 27 میلی‎متر باران در بروجرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، بهروز یاراحمدی در جلسه شورای مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: در حالی از ابتدای مهر ماه تاکنون 27 میلی‎متر باران در این شهرستان باریده است که میزان بارزش‎ها در مدت مشابه سال گذشته 160 میلی‎متر بوده است.

وی عنوان کرد: امید است، با بارش‎های پیش رو بخشی از فاصله قابل توجه موجود بین میزان بارش امسال و سال گذشته جبران شود.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد ادامه داد: کاهش بارش‎ها در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته می‎تواند، زنگ خطری برای بروز مشکل کم آبی در سال آینده باشد، به همین منظور جلوگیری از بروز این مشکل در فصول گرم سال نیازمند اتخاذ تصمیمات لازم از سوی مسئولان امر است.

یاراحمدی با اشاره به ورود جبهه هوای سرد به منطقه در روزهای پیش رو تاکید کرد: ورود این جبهه هوا کاهش 10تا 12 درجه‎ای دما در شهرستان بروجرد را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش چشمگیر استفاده شهروندان از انرژی‎های گاز و نفت در نخستین دفعات ورود جبهه هوای سرد و به دنبال آن کاهش محسوس دما، دو شرکت گاز و نفت باید آماده جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی باشند.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد افزود: بارش‎های روزهای شنبه و یکشنبه آینده در این شهرستان مقطعی است و امکان ریزش تگرگ و برف و بروز یخبندان در گردنه‎ها و ارتفاعات وجود دارد.

یاراحمدی عنوان کرد: ورود جبهه هوای ناپایدار به شهرستان بروجرد از امشب تا اوایل هفته آینده ورزش باد، گرد و خاک، کاهش دما و احتمال بارش برف در ارتفاعات را به دنبال دارد.

گفتنی است، در جلسه امروز شورای مدیریت بحران شهرستان بروجرد در خصوص خلاها و کاستی‎های موجود در بخش‎های مختلف در زمان بروز احتمالی بحران و اقدامات پیش روی هر یک از دستگاه‎های اجرایی پیش از بروز سیلاب در سطح روستاها و آبگرفتگی معابر شهری بحث و تبادل نظر شد.