رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

بازدید از قلعه فلک‌الافلاک لرستان از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید از قلعه فلک‌الافلاک لرستان از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

بازدید از قلعه فلک‌الافلاک لرستان از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

عبدالرضا مهاجری نژاد اظهار داشت: ورود گردشگران به استان لرستان امسال با رشد چشم‌گیری همراه بوده و روزبه‌روز بر تعداد گردشگران به لرستان افزوده می‌شود.

وی افزود: بیشترین بازدید از قلعه فلک‌الافلاک لرستان است  به‌طوری‌که از ۲۸ اسفند تا ۱۱ فروردین بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این بنای تاریخی بازدیدکردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: قیمت بلیط بازدید از این قلعه تاریخی ۴۵ هزار ریال است و آمار بازدید تنها با در نظر گرفتن بلیط‌های فروخته‌شده بوده درصورتی‌که بلیت‌های نیم‌بها و بازدیدهای رایگان نیز محاسبه نشده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون استقبال گردشگران از بازدید این بنای تاریخی چشمگیر بوده است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود روند بازدیدها از قلعه فلک‌الافلاک تا پایان تعطیلات استمرار داشته باشد.

مهاجری‌نژاد با بیان این‌که ساعات بازدید از قلعه ۷:۳۰ تا ۲۰ و ساعات بازدید و خرید از نمایشگاه واقع در دامنه قلعه نیز ۷ صبح تا ۲۲ انجام می‌شود، بیان کرد: ۴۰ نفر در دو نوبت در قلعه و ۲۸ نفر نیز در ستاد خدمت قلعه مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: به دلیل استقبال بی‌نظیر مهمانان نوروزی از موزه‌های استان روزهای سیزدهم و چهاردهم فروردین ۹۴،‌ بازدید از کلیه موزه‌های لرستان رایگان است.

قلعه فلک‌الافلاک یکی از شاهکارهای هنر معماری به شمار می‌رود که مربوط به دوره ساسانی بوده و در مرکز شهر خرم‌آباد بر بلندای تپه‌ای باستانی قرار دارد که از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز گردشگران بسیاری از این جاذبه تاریخی بازدید کرده‌اند.