جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بازدید روزانه 1500 نفر از قلعه فلک‎الافلاک - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید روزانه 1500 نفر از قلعه فلک‎الافلاک

بازدید روزانه 1500 نفر از قلعه فلک‎الافلاک

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از بازدید روزانه هزار تا 1500 نفر از قلعه فلکالافلاک خبر داد.

عبدالرضا مهاجری نژاد در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: قلعه در روزهای ابتدایی به علت وضعیت بد جوی بازدید زیادی نداشت، تعداد بازدیدها روزانه هزار تا 1500 نفر بوده است که البته در ایام باقی مانده به ابن آمار افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار اسکان و حجم مهمانها مربوط به آموزش و پرورش استان بوده است، اضافه کرد: این آمار رشدی بالغ بر 45 درصد است. همچنین در کمپهای موقت 10.94 درصد رشد داشتهایم و اقامت نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

مهاجری نژاد ادامه داد: هتلهای دو شهرستان خرمآباد و بروجرد تا پایان سیزدهم فروردین رزرو شدهاند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، کل تختهای موجود در استان 1330 تخت را برشمرد و افزود: بیش از 900 مورد آنها در خرمآباد قرار دارد؛ البته در این آمار مهمانسراها لحاظ نشدهاند.

وی با اشاره به بازارچههای صنایع دستی اظهار کرد: این اماکن با استقبال خوبی روبرو شدهاند و بازارچه صنایع دستی بروجرد نیز در این ایام به صورت رسمی افتتاح شد. همچنین در مبادی شهرها بازارچههایی موقت احداث شدند که مورد بازدید مسافرین قرار گرفتند.

مهاجری نژاد خاطرنشان کرد: در بازدیدهایی که به عمل آمد رضایتمندی مردم ملموس بوده و استان به صورت کامل مهمان نوازی خود را ثابت کرد. آبشارهای استان حجم وسیعی از گردشگر را داشتند و این موضوع گواه این واقعیت است که استان میتواند یکی از پیکهای گردشگری در کشور باشد.

این مسئول یادآور شد: همچنین در بازدید از سلف سرویسها و آشپزخانهها مشخص شد که بانکها به آنها جهت تجهیز تسهیلات اعطا نکرده، برای همین باید به آنها فرصتی سه ماهه جهت مجهز کردن خود داده شود.

وی با اشاره به نقطه گردشگری بیشه و نوژیان گفت: میتوان با احداث کمپهایی در این مناطق بر حجم بازدید از آنها افزود البته باید شرایط زیست محیطی منطقه مورد توجه قرار گیرد و این اقدامات به آنها صدمه وارد نکند.

مهاجری نژاد افزود: یک سرمایه گذار جهت احداث کمپ در مخملکوه اعلام آمادگی کرده است.