رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بازدید معاون سیاسی وزیر کشور از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید معاون سیاسی وزیر کشور از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

بازدید معاون سیاسی وزیر کشور از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

‌معاون سیاسی وزیر کشور از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان طی این مراسم صبح امروز در بازدید معاون سیاسی کشور از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد گفت: این پروژه با منبع اعتباری استانی از محل تملک دارایی و با عنایت ویژه استانداری لرستان دی ماه سال گذشته آغاز شده است.

شهرام ملکی خاطرنشان کرد: 52 میلیارد تومان مبلغ قرارداد این پروژه بوده که از 3 منبع اعتباری تامین شده ‌زیرا 4 میلیارد تومان این پروژه از محل تملک و دارایی، 5 میلیارد تومان از اعتبارات قرارگاه خاتم‌الانبیاء و غیره تامین شده است.

ملکی یادآور شد:‌ طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد هفت زیرپروژه دارد این در حالی است که باند موجود 3200 متر است و با هدف پرواز حجاج توسعه پیدا می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: با اجرای دو لایه آسفالت باند فعلی فرودگاه تقوییت میشود، این در حالی است که در این زمینه شش هزار تن قیر مورد نیاز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین و به پیمانکار مورد نظر این پروژه تحویل داده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این پروژه توسط اداره کل راه و شهرسازی آغاز شده است که در این خصوص با شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور برای عملیاتی کردن آن مشورت کردهایم.

ملکی ادامه داد: ساختمان هواشناسی فرودگاه خرم‏آباد به طور 100 درصد اجرایی شده است، این در حالی است که پاویون فرودگاه با مساحتی بالغ بر یک هزار و 600 متر مربع اجرایی شده است و در حال حاضر عملیات فونداسیون آن صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان اظهار کرد: طرح زهکشی باند موجود فرودگاه خرمآباد به طول هشت هزار و 200 متر انجام شده است.

معاون سیاسی وزارت کشور در ادامه بازدید خود در مجتمع کشت و صنعت لرستان حضور یافت‌.

وی همچنین در ادامه با حضور در گلزار شهدای بهشت رضای خرم‌آباد، به شهدا ادای ا‌حترام کرد.