سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازدید مقام معظم رهبری، از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ نهم مرداد 1375، - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بازدید مقام معظم رهبری، از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ نهم مرداد 1375،

در تاریخ نهم مرداد 1375، مقام معظم رهبری، از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند و ضمن آشنایی با فعالیت‏های گوناگون این سازمان، رهنمودهایی برای ارتقای کاری این مجموعه بیان فرمودند.

مقام معظم رهبری، در اجتماع مدیران و کارکنان سازمان صدا و سیما که در مسجد بلال این سازمان برگزار شد، از فعالیت‏های انجام شده در این سازمان، طی سال‏های اخیر به عنوان تلاش جهادگرانه، قوی، منسجم، متکی به اصول و دارای اهداف خوب و روشن یاد کردند و تداوم این تلاش‏ها را برای نیل به سطحی مطلوب و در حد انتظار از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ضروری دانستند.

همزمان با این بازدید، ساختمان جدید مرکز صدا و سیما در اصفهان، مرکز تولید و پخش رادیویی اراک و طرح توسعه مرکز یزد به بهره ‏برداری رسید و چهارده منطقه دیگر از کشور تحت پوشش شبکه چهار سیما قرار گرفتند.

رهبر انقلاب در این برنامه حدودا ۱۴ ساعته از بخش های مختلف سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، استودیوهای ضبط و پخش و دیگر قسمت های این سازمان بازدید و با کارکنان، عوامل و برنامه سازان گفتگو کردند. در آن زمان نمایشگاهی با عنوان «صدا و سیما در یک نگاه» بر پا شده بود و ضمن بازدید ایشان از غرفه های این نمایشگاه مسئولان این غرفه ها توضیحاتی ارایه می کردند.

مقام معظم رهبری در جریان این بازدید از استودیوهای مختلف صدا و سیما از جمله استودیوهای برنامه کودک، موسیقی، صدا گذاری، زیر نویسی، بخش زبانهای خارجی، رادیو برون مرزی و نیز استودیوی پخش خبر دیدن کردند.

در این بازدید دکتر لاریجانی رئیس وقت سازمان صدا و سیما و رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی را همراهی می کرند و طی آن مسؤولان و مدیران واحدها و استودیوهای مورد بازدید از روند فعالیتهای جاری در هر بخش گزارشی را به استحضار معظم له رساندند. برای گرامیداشت نهم مرداد 1375، سالروز بازدید تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، این روز با عنوان روز صدا و سیما نامگذاری شد.

مونتور: لیلا محمدی