رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

بازدید ۶۰۰ هزار نفر از بقاع متبرکه لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید ۶۰۰ هزار نفر از بقاع متبرکه لرستان

بازدید ۶۰۰ هزار نفر از بقاع متبرکه لرستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به بازدید بیش از ۶۰۰ هزار زائر از بقاع متبرکه لرستان گفت: پربازدیدترین بقعه در استان بقعه امامزاده محمد درب گنبد کوهدشت با ۳۰۰ هزار بازدید از پربازدیدترین بقعه‌های استان است و پس از آن بقعه شاه احمد پاعلم در محدوده پل‌دختر است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان روز یک‌شنبه، نهم فروردین در جمع خبرنگاران گفت:  از امامزاده محمد(ع) درب‌گنبد به‌عنوان  پربازدیدترین بقعه متبرکه استان لرستان نام برد و گفت: از روز نخست تعطیلات نوروز تا هشتم فروردین ماه 600 هزار نفر از بقاع و خیمه‌های معرفتی استان بازدید کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر پربازدیدترین بقعه در استان بقعه امامزاده محمد درب گنبد کوهدشت با 300 هزار بازدید از پربازدیدترین بقعه‌های استان است و پس از آن بقعه شاه احمد پاعلم در محدوده پل‌دختر است.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در رابطه با بازرسی بقاع، عنوان کرد: هر روز گشت‌های محسوس و نامحسوس در سطح استان از بقاع و خیمه‌های معرفتی بازرسی می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که بازرسی‌ها به‌طور جدی انجام می‌شود، بیان کرد: گشت‌های محسوس ما سه گروه بازرسی بازدید که جهت سنجش عملکرد روحانی در راستای هدف اوقاف و امور خیریه و برخورد مردم تمام طول روز فعالیت می‌کنند.

خاکباز با یادآوری این‌که روزانه بیش از یک‌هزار پیامک برای اطلاع‌رسانی از شرایط بقاع برای نیروهای اوقاف و رسانه‌ها و مدیران ارسال می‌شود، خاطر‌نشان کرد: انجام  فعالیت‌ها و عملیاتی بودن آن‌ها نشان از همدلی و همزبانی این سازمان دارد که خود در راستای شعار سال است.