رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

بازسازی و تعویض خطوط فرسوده نفت در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی و تعویض خطوط فرسوده نفت در لرستان

بازسازی و تعویض خطوط فرسوده نفت در لرستان

قائم‌مقام لوله و مخابرات نفت ایران گفت: خطوط فرسوده نفت در استان لرستان تعویض و بازسازی می‌شوند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدمهدی علمائی عصر روز شنبه در حاشیه مراسم بهره‌برداری از دو توربین بازسازی شده در استان لرستان در جمع خبرنگاران گفت:‌ خطوط فرسوده نفت در استان لرستان تعویض می‌شوند و این امر مهم یکی از برنامه‌های شرکت نفت است.

وی افزود: به صورت هوشمند دستگاهی داخل لوله‌ها رها می‌شود و تمام اطلاعات خطوط نفت را به ما اعلام می‌کند که چه مقدار از این خطوط نیاز به تعمیر دارند و وضعیت آنها چگونه است.

این مسئول یادآور شد:‌ در حال حاضر بخشی از خطوط فرسوده نفت در حوزه لرستان تعویض شده و بخشی دیگر از اندیمشک به سمت تنگ‌فنی در حال بازسازی و تعویض است.

علمائی یادآور شد:‌ یکی از اولویت‌های شرکت نفت جایگزینی لوله‌های جدید به جای خطوط قدیم در مسیر حوزه لرستان است.

این مسئول عنوان داشت: تمام خطوط لوله نفت خام در این مسیر تعویض شده و در طول سال‌های گذشته 507 کیلومتر لوله 26 اینچ تعویض شده است.

قائم‌مقام لوله و مخابرات نفت ایران گفت: علاوه بر این لوله 20 اینچ خطوط نفت در محور لرستان از سمت اندیمشک به تنگ‌فنی در حال احیاست و پروژه دیگر نیز که از یک پروژه ملی است از آبادان در حال انجام است که با انجام این پروژه‌ها تمام خطوط قدیمی جمع‌آوری می‌شوند.

علمائی تصریح کرد: شرکت نفت لرستان مشکل آلودگی آب روستای سراب‌رجب تنگ‌فنی را برطرف کرده و مردم از آب سالمی برخوردار هستند.