جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

بازی‌های بومی محلی فراموش‌شده لرستان در هفته فرهنگی احیاء می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازی‌های بومی محلی فراموش‌شده لرستان در هفته فرهنگی احیاء می‌شود

بازی‌های بومی محلی فراموش‌شده لرستان در هفته فرهنگی احیاء می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: تلاشمان این است که بازی‌های بومی محلی را که فراموش‌شده بود در جنب هفته فرهنگی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی یاور عزیز پور در جلسه برنامه‌ریزی هفته فرهنگی لرستان در تهران که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: هفته فرهنگی فرصت ارزشمندی برای استان است و امیدوارم از موسیقی لرستان به بهترین وجه استفاده شود.

وی افزود: در حوزه ورزش و جوانان بر مبنای دستور کاری که تشخیص داده‌شده در حوزه لرستان به دلیل تنوع فرهنگی که قوم لر و لرستان دارد و بازی‌های بومی و محلی غنی را دارا هستیم این فرصت را غنیمت می‌شماریم و بازی‌های بومی محلی را که فراموش‌شده بود در جنب این هفته انجام دهیم.

گودرز کریمی فر، مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: آموزش‌وپرورش عضو کمیته آموزش علمی فناوری است.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش در حوزه کارآفرینی ظرفیت‌های خوبی دارد، افزود: می‌توان از نظر تولیدی کردن هنرستان‌ها، کارها و اقدامات هنرستان‌ها را در قالب یک غرفه نمایشگاهی با رویکرد ابداعات و اختراعان در هفته فرهنگی مطرح کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان بیان کرد: برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای دانش‌آموزی جشنواره‌های جابر، نوجوان و جوان خوارزمی که لرستان حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند، داشته باشیم.

وی عنوان کرد: آمادگی داریم که دستاوردهای فرهنگی هنری خود را به‌صورت مستند در قالب یک یا چند غرفه با رویکرد تقویت باورها و اعتقادات و معرفی ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش در خصوص کنگره شهدا، اعزام دانش‌آموزان به سرزمین راهیان نور و چاپ دل نوشته‌های دانش‌آموزان ارائه دهیم.