رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

بافت فرسوده شهرستان الیگودرز بهسازی و نوسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بافت فرسوده شهرستان الیگودرز بهسازی و نوسازی می‌شود

بافت فرسوده شهرستان الیگودرز بهسازی و نوسازی می‌شود

رئیس اداره‌ عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی استان لرستان گفت: طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرستان الیگودرز به تصویب کمیسیون ماده پنج استان رسیده است.

برزو بردی‌نشین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با بیان اینکه حدود دو هزار و 33 هکتار بافت نابسامان در محدوده شهرستان‌های استان شناسایی‌ شده است، اظهار داشت: حدود 16 درصد مساحت شهرهای با جمعیت بالای 25 هزار نفر جمعیت استان را بافت‌های نابسامان  تشکیل داده است که از این مقدار 9 درصد بافت فرسوده و هفت درصد سکونتگاه غیررسمی است.

وی افزود: حدود 40 درصد جمعیت شهری استان در بافت‌های نابسامان زندگی می‌کنند که از این تعداد 23 درصد در بافت‌های فرسوده و 17 درصد در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ساکن هستند.

رئیس اداره‌ عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: در سکونت‌گاه‌های غیررسمی بروجرد پروژه ساخت خانه محله با اعتبار هشت میلیارد ریال در محله دره‌غریب بروجرد آغاز و آسفالت محله ناصرالدین دورود با اعتبار چهار میلیارد ریال انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون چهار هزار و 34 واحد مسکونی از تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده استفاده کرده‌اند، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 300 واحد جهت دریافت تسهیلات بهسازی و نوسازی به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و افرادی که ملک آن‌ها در محدوده‌های بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی قرار دارد می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتیfacility.udrc.ir ثبت‌نام کنند تا در نوبت اعطای تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده قرار گیرند.

بردی‌نشین با بیان اینکه طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرستان الیگودرز به تصویب کمیسیون ماده پنج استان رسیده است، تصریح کرد: از نظر مساحت بیشترین بافت فرسوده در شهر بروجرد و کمترین بافت فرسوده مربوط به شهر سلسله است که به نسبت جمعیت، شهرستان کوهدشت بیشترین مساحت بافت نابسامان و شهرستان سلسله کمترین مساحت بافت نابسامان را دارد.